Vytlačiť
Kategória: Európske súťaže

Záver skupinovej fázy Alpsko-jadranského pohára nedopadol pre Spišských Rytierov ideálne, domáca omladina nestačila na slovinskú Rogašku. Nič to už ale nezmenilo na tom, že v D-skupine obsadili „Novovešťania“ druhé miesto a po roku si opäť zahrajú v play off.

Aj keď domácim o nič nešlo, tak nešli do stretnutia na pol plynu. Síce po úvodných dvoch minútach prehrávali 2:7, ale za 90 sekúnd dali 7 bodov v rade a ziskom vedenia prebrali iniciatívu nad zápasom. Ako tréner Hojč naznačil, tak priestor dostávali aj mladíci. Tí sa mu odvďačili tým, že po prvej štvrtine Spišiaci vyhrávali 27:17. Dobrá hra pokračovala aj v druhej časti, úspešne sa darilo držať približne rovnaké vedenie. Napokon prišlo k očakávanému, hráči z lavičky nedokázali vzdorovať sile Rogaške. Ukázalo sa to najmä v závere, úsekom 0:9 totiž svietilo na tabuli po prvom polčase nepriaznivé skóre pre Rytierov – 46:50.

Po prestávke mali Spišiaci jednoznačný cieľ – prinavrátiť si vedenie na svoju stranu. Tento plán sa nedarilo naplniť, Rogaška si nielenže kontrolovala náskok, ale dokonca ho v tretej štvrtine aj zvyšovala. Pred záverečnou časťou mali Rytieri náročnú úlohu, zmazať 7-bodové manko – 66:73. Dlho sa to nedarilo, ale v koncovke sa podarilo predsa len vykresať nádej, keď necelé 4 minúty pred koncom upravoval Makula na rozdiel jedného útoku – 79:82. Na viac to ale nestačilo, Rogaška totiž odpovedala 9 bodmi v rade a urobila rozhodujúci krok za výhrou.

Alpsko-jadranský pohár – D-skupina:

Spišskí Rytieri – KK Rogaška 81:93 (27:17, 19:33, 20:23, 15:20)

Rytieri: Granič 17, Washington 13, McGlynn 11, Fusek 8, Antoni 5 (Makula 14, Sokolovskij 9, Juríček a Mrviš po 2, Jasečko a Stančák 0)

Najviac bodov - Rogaška: Jean-Baptiste 20, Riley 17, Tabak 13

TH: 20/12 – 24/20, Fauly: 21 - 19, Trojky: 9 - 7

Erich Korfanta, asistent trénera Rytierov: „Sme radi, že sme tento zápas zvládli bez zranení. Už pred ním bolo v skupine o všetkom rozhodnuté, tak sme si mohli dovoliť dať pomerne široký priestor našim juniorom, aby pocítili, ako sa hrá proti skutočným chlapom na európskej scéne. Myslím si, že sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre, bojovali, samozrejme boli tam chyby, ale odstraňovať sa ich naučia práve v takýchto zápasoch.“

Matúš Makula, hráč Rytierov: „Som veľmi rád, že sme my mladí, dostali teraz toľko priestoru, veľmi veľa nám to dáva. Je to obrovský rozdiel hrať za juniorku a potom nastúpiť na európskej scéne, je to veľká basketbalová škola. Snáď sme trénerov nesklamali a hoci sme prehrali, nechali sme na palubovke všetko, čo sme vedeli.“