• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Šestnáste kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy patrilo hlavne kolektívnym tímovým výkonom, ale predsa len sa našli niektorí jednotlivci, ktorí vyčnievali nad ostatnými.

Osobnosť kola

Po dlhšej časovej odmlke sa ozval niekto zo Svitu, konkrétne v 16. kole to bol americký rozohrávač Evan Singletary. Spolu s tímom nechali zabudnúť na sériu prehier, keď doma triumfovali nad Handlovou. Singletary si svoj honor vyslúžil za 20 bodov, 8 doskokov, 5 asistencií, 2 zisky a 8 získaných faulov. Košický stroj šľape aj naďalej, Vladimir Ivelja si na spišskej palubovke zapísal do štatistík 18 bodov a 7 doskočených lôpt. Výsledkovo sa nedarí Komárnu, ale individuálne to vychádza aspoň Sinišovi Biličovi, v zápase s Interom autor 21 bodov, 5 doskokov, 2 asistencií a rovnakého počtu blokov. 

 

Slovenský hráč kola

Víťazstvo Karlovky nad Lučencom malo výraznú počet v podobe výkonu Dalibora Hliváka. Slovenskému reprezentantovi stačilo 24 minút na to, aby zaznamenal 24 bodov, 3 doskoky, 4 asistencie a jeden zisk. Po zranení je späť aj Radoslav Rančík a hneď z toho bolo 26 bodov a 6 doskočených lôpt v stretnutí s Komárnom. Aj naďalej to sype rozohrávačovi Košíc Milanovi Žiakovi, na víťazstve proti Spišskej Novej Vsi sa podieľal 23 bodmi, 9 doskokmi, 2 asistenciami a 2 ziskmi.

 

Šiesty hráč kola

Handlová síce nevyhrala pod Tatrami, ale za pozornosť stál výkon Ivana Zejaka. Ten sa počas necelých 24 minút prezentoval bezchybným výkonom, dal 17 bodov pri 100% úspešnosti streľby, okrem toho pridal aj šešť doskokov, tri asistencie a dva zisky. Všestranný výkon podal aj hráč Karlovky Marek Doležaj, autor 6 bodov, 8 doskokov a 4 asistencií. Prievidza zvládla pod Zoborom bez väčších problémov zápas s Nitrou, Slobodan Miljanič sa podieľal na výhre 14 bodmi a 2 doskokmi.

 

Strelec kola

V 16. kole to najviac padalo do koša pivotovi Interu Radoslavovi Rančíkovi s 26 bodmi.

 

Najlepšia zostava

Základnú päťku by sme zostavili nasledovne: Evan Singletary, Dalibor Hlivák, Siniša Bilič, Ivan Zejak a Radoslav Rančík.

Foto: Lukáš Droppan