• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Kto sa rozlúčil s rokom 2016 vo výbornom svetle? Už tradične sme pre Vás vybrali najlepšie individuálne výkony, tentoraz z 21. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy. 

Osobnosť kola

Do Košíc putuje druhé ocenenie pre najlepšieho hráča za sebou. Tentoraz sa o zisk dvoch bodov pričinil výraznou mierou Radenko Pilčevič. Košický rozohrávač v stretnutí s Levicami zaznamenal 20 bodov (najlepší strelec tímu), ktoré doplnil o 15 asistencií, čím stanovil nové tohtosezónne maximum v tomto štatistickom ukazovateli. Okrem toho si do štatistík zapísal aj štyri doskočené lopty a dva zisky, čím sa jeho herná užitočnosť dostala na najvyššiu hodnotu kola - 34. Opäť sa nestratil ani rozohrávač Prievidze Andre Jones, ale jeho 21 bodov, 10 doskokov a tri asistencie výhru na Pasienkoch nepriniesli. Komárno sa po nevýrazných výkonoch rozbieha k víťaznej sérii, proti Karlovke sa podpísal pod zisk dvoch bodov aj Siniša Bilič. Slovinec odohral kompletný duel, dal 26 bodov, získal šesť doskokov a pridal tri asistencie. 

 

Slovenský hráč kola

Nenad Miloševič dal zase raz o sebe výrazne vedieť, po jeho 40-bodovom zápise zo začiatku decembra sa v závere kalendárneho roka činil hlavne spoza trojkového oblúka. Proti Lučencu dal hráč Handlovej 9 z 11 pokusov (81% úspešnosť) a celkovo mu štatisti pripísali 32 bodov, 2 doskoky a 4 asistencie. Späť v našom výbere je aj reprezentačný pivot v službách Košíc Michal Baťka, autor 19 bodov, 5 doskokov, 2 asistencií a 3 blokov v zápase s Levickými Patriotmi. Oklieštená zostava Interu sa zomkla, proti úradujúcemu majstrovi zvíťazila aj za pomoci Tomáša Mrviša. "Mrvo" si pripísal na svoje konto 15 bodov, 5 doskokov, tri asistencie a rovnaký počet ziskov.

 

Šiesty hráč kola

Ešte viac sa proti Prievidzi darilo jeho spoluhráčovi Aleksandarovi Vlahovičovi, ten bol s 22 bodmi najlepším strelcom svojho tímu, okrem toho pridal aj 5 asistencií, 4 zisky a až 9 získaných faulov v prospech tímu. Do handlovskej zostavy sa po krátkej odmlke vrátil Petar Despotovič a hneď sa činil, v zápase s Lučencom stihol dať 15 bodov, získať 12 doskokov, pridať 4 asistencie a získať tri lopty. Nová košická posila Anthony Lee vybehla na palubovky len na niečo vyše 12 minút, ale za ten čas stihla zaznamenať 8 bodov a 10 asistencií.

 

Strelec kola

Streleckú mušku mal v tomto kole najlepšiu rozohrávač Handlovej Nenad Miloševič, ako jediný prekonal 30-bodovú hranicu. Proti Lučencu dal 32 bodov. 

 

Najlepšia zostava

Do nášho ideálneho tímu za 21. kolo sme si vybrali rozohrávačov Radenka Pilčeviča s Nenadom Miloševičom, Tomáša Mrviša, Sinišu Biliča a pod košom by hral Michal Baťka.

Foto: Lukáš Droppan