• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Eurovia Slovenská basketbalová liga napísala už svoje 25. kolo základnej časti. Z víťazstva sa tešili domáce celky, ale komu sa podarilo dostať do nášho výberu? To sa už dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Osobnosť kola

Tímový výkon Levických Patriotov len málokedy prináša do nášho výberu zástupcov z tímu Tea Hojča. Tentoraz sa však proti Komárnu zadarilo Američanovi Joshovi Noffletovi, ktorý sa hneď stal aj osobnosťou kola. Nofflet bol dôležitou osobou krajského derby, okrem toho, že tím potiahol k víťazstvu, tak sám sa postaral o 18 bodov, 9 doskokov a 4 zisky. Výborný výkon predviedol už aj tradičný zástupca z Lučenca Aaron Rountree. Američan sa ani raz strelecky nemýlil, Nitre dal celkovo 17 bodov, doskočil deväť lôpt a pridal tri asistencie, zisky a bloky. Späť je aj rozohrávač Prievidze Andre Jones, proti Spišskej Novej Vsi autor 25 bodov, 5 doskokov, 4 asistencií a 2 ziskov. 

 

Slovenský hráč kola

Košičania dokazujú silu hlavne s domácimi hráčmi, svoju kvalitu predviedol najlepší Slovák za mesiac december Milan Žiak. Reprezentačný rozohrávač bol s 28 bodmi najlepším strelcom zápasu s Handlovou, okrem toho pridal 5 doskokov a 3 asistencie. Na strane hostí sa snažil zastúpiť chorého Nenada Miloševiča odchovanec Handlovej Ondrej Haviar, ale jeho 12 bodov, 4 doskoky a 5 asistencií nepomohli k víťazstvu. Proti Komárnu sa vydarilo stretnutie aj skúsenému pivotovi Jozefovi Vojtekovi, na víťazstve mal podiel v podobe 15 bodov a 3 doskokov. 

 

Šiesty hráč kola

Spišiaci ožili v druhej polovici základnej časti a svoj herný progres potvrdili aj v zápase s Prievidzou. Proti majstrovi síce nezvíťazili, ale za pozornosť stojí 19 bodov a 7 doskokov Adama Antoniho. Kvalitný príspevok z lavičky odviedol aj rozohrávač Levíc Dejan Djokič, autor 16 bodov a 2 doskokov. Na strane Komárna zaujal Boris Bojanovský, do štatistík mu putovalo 9 bodov a 7 doskokov. 

 

 

Strelec kola

S 29 bodmi mal najlepšiu mušku v 25. kole Eurovia SBL Filip Pejovič z MBK SPU Nitra.

 

Najlepšia zostava

Do našej základnej päťky sa dostali zástupcovia z piatich klubov, za Košice sme si vybrali na post rozohrávača Milana Žiaka, ktorého bude dopĺňať Andre Jones z BC Prievidza. Na krídlach im bude robiť spoločnosť Josh Nofflet z BK Levickí Patrioti a Filip Pejovič z MBK SPU Nitra. Pod košom by sme zverili dôveru Aaronovi Rountreemu z MBK Lučenec.

Foto: Lukáš Droppan