• 1.

  PDA Prievidza
  2-0 4
 • 2.

  KMR Komárno
  3-0 6
 • 3.

  HAN Handlová
  2-0 4
 • 4.

  SVT Svit
  2-1 5
 • 5.

  INT Inter
  2-1 5
 • 6.

  LEV Patrioti
  1-1 3
 • 7.

  LUC Lučenec
  0-3 3
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-3 3
 • 9.

  NIT Nitra
  0-3 3

Jedenáste kolo Slovenskej basketbalovej ligy opäť zamiešalo kartami v boji o "Peak hráča mesiaca november". Kto sa postaral o najzaujímavejšie výkony v stredajších stretnutiach?

 

Zahraničný hráč kola

Po dlhšej absencii sa do tejto kategórie dostal rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage. Vrátil sa však vo veľkom štýle, pretože stanovil nové tohtosezónne maximum v užitočnosti - 37. Americký basketbalista zaknihoval v stretnutí so Žilinou 34 bodov, 4 doskoky, 8 asistencií, 3 zisky a 8 plusových faulov. Mrzieť však môže fakt, že ani tento výkon nestačil na zisk dvoch bodov. Výrazne dal o sebe vedieť aj aktuálne najlepší ligový strelec - Saša Avramovič. Rozohrávač Svitu bol pri dôležitom víťazstve v Komárne, v zápase mu štatistéri zapísali 30 bodov, 4 doskoky, 2 asistencie a rovnaký počet ziskov. Tradične veľmi dobrý výkon podal aj hráč Interu Lee Skinner, na palubovke Handlovej sa prezentoval 16 bodmi, 9 doskokmi, 5 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Slovenský hráč kola

Kým predchádzajúce kolo mu vôbec nevyšlo, tak teraz odpovedal kritikom najlepším možným spôsobom. Reč je o rozohrávačovi Žiliny Oliverovi Totovi, proti Spišskej Novej Vsi zaznamenal 14 bodov, 10 doskokov, 7 asistencií a 2 zisky. Solídnu formu chytá aj ďalší rozohrávač, konkrétne Dalibor Hlivák. Playmaker Komárna si zapísal proti Svitu do štatistík 18 bodov, 5 doskokov a 7 asistencií. Svoju podkošovú silu opäť raz preukázal pivot Handlovej Michal Čekovský, autor 19 bodov, 13 doskokov a 3 blokov. 

 

Šiesty hráč kola

Veľmi dobrý prínos z lavičky priniesol hráč Svitu Maurizio Galata, proti "obuvníkom" sa prezentoval 14 bodmi a 5 doskokmi. Tréner Levíc Teo Hojč sa opäť mohol spoľahnúť na svojho skúseného pivota Nikolu Gačešu, tentoraz dopomohol v Lučenci k výhre 17 bodmi a 4 doskokmi. V "žlto-čiernom" drese zaujal Goran Bulatovič, autor 6 bodov, 3 doskokov a 7 asistencií. 

 

Strelec kola

Rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage sa stal zároveň aj najlepším strelcom 11. kola s 34 bodmi.

 

Ideálna päťka kola

Eric Nottage nechýba ani v ideálnej päťke 11. kola SBL, spolu s ním sa do zostavy dostal rozohrávač Žiliny Oliver Tot, krídelník Lučenca Johnny Griffin, pivot Handlovej Michal Čekovský a hráč Interu Bratislava Lee Skinner

Foto: Lukáš Droppan