• 1.

  LUC Lučenec
  4-0 8
 • 2.

  LEV Patrioti
  3-1 7
 • 3.

  SNV Rytieri
  3-1 7
 • 4.

  INT Inter
  2-2 6
 • 5.

  HAN Handlová
  2-2 6
 • 6.

  KMR Komárno
  1-3 5
 • 7.

  SVT Svit
  1-3 5
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-4 4

Po dlhšom čase sa v Slovenskej basketbalovej lige odohralo kompletné kolo, preto je prirodzene čas na vyhodnotenie najlepších individuálnych výkonov. Komu sa darilo vo víkendovom 30. kole? 

Najlepší slovenský hráč kola 

Pri svojom návrate na naše palubovky je ako víchor a hneď od úvodu prezentuje svoju kvalitu. Netreba zabúdať, že má stále ešte len 22 rokov, ale ani to mu nebráni, aby patril k osobnostiam SBL. Rozohrávač Spišských Rytierov Mário Ihring hrá od začiatku tak, ako sa od neho očakáva. Proti Handlovej mu svietilo v štatistikách 15 bodov, 12 doskokov a 6 asistencií. V žlto-čiernom drese Interu Bratislava to tentoraz zo Slovákov išlo skúsenému Richardovi Körnerovi, v zápase s Levicami sa prezentoval 11 bodmi, 6 doskokmi, 3 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Dianie na Pasienkoch si totiž ukradol pre seba jeho litovský kolega Arnas Beručka. S jeho výrazným príspevkom si totiž bratislavský celok zaknihoval víťazstvo a podarilo im zložiť ďalšieho lídra z čela tabuľky. Beručka zaznamenal proti Patriotom 26 bodov, 8 doskokov a 7 asistencií. V Prievidzi ťahal svoje družstvo skúsený center Dragan Bjeletič, ale ani jeho 21 bodov, 16 doskokov a 2 zisky nestačilo na úspech proti Lučencu. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Na hosťujúcej strane sa totiž v kľúčových okamihoch mohol tréner Peter Jankovič spoľahnúť na Roydella Browna. Američan dopomohol k výhre 13 bodmi, 8 doskokmi, 2 asistenciami a 3 ziskmi. Ešte jeden návrat k Prievidzi, z lavičky to išlo Legendovi Robertinovi, autorovi 6 bodov a 8 doskokov. 

 

Ideálna päťka kola 

V ideálnej zostave 30. kola nechýba Arnas Beručka z Interu Bratislava, Dragan Bjeletič z Prievidze a Roydell Brown z Lučenca. Zostávajúce dve miesta patria Spišským Rytierom, konkrétne Máriovi Ihringovi a Milanovi Nikoličovi

Foto: Lukáš Droppan