• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Nespočetné množstvo kvalitných výkonov predviedli hráči v 35. kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy. Výber bol náročný, ale nakoniec sme našli správnych kandidátov do výberu toho najlepšieho z kola.

Osobnosť kola

Prievidza sa dočkala po piatich prehrách za sebou víťazstva, proti Svitu úradoval vo veľkom štýle Igor Marič. Chorvátsky krídelník bol hlavne v tretej štvrtine nezastaviteľný, takmer všetko na čo siahol, si našlo cestu do koša. Marič napokon zakončil duel s 22 bodmi, 11 doskokmi, 2 asistenciami, rovnakým počtom ziskov a blokov. Spomedzi všetkých hráčov 35. kola mal najvyššiu užitočnosť - 36. V Leviciach potešila okrem hladkého víťazstva nad Spišskou Novou Vsou aj hra Jarvisa Summersa. Americký rozohrávač mal 100% úspešnosť streľby, do štatistík si zapísal 12 bodov, 4 doskoky, 6 asistencií, 4 zisky a 3 bloky. "Obuvníci" získali dôležité víťazstvo z lučeneckej palubovky a veľkou mierou im k tomu dopomohol slovinský basketbalista Boban Tomič. Rozohrávač Komárna zaznamenal 20 bodov, 7 doskokov a 3 asistencie. 

 

Slovenský hráč kola

Košická séria víťazstiev pod vedením trénera Leška sa natiahla o triumf nad Karlovkou. Výraznou mierou k nej dopomohol slovenský reprezentant Milan Žiak, ktorý predviedol komplexný výkon - 21 bodov, 3 doskoky, 2 asistencie a 3 zisky. Na levickej palubovke sa po dlhšej odmlke predviedol Jaroslav Musil, Spišiakom dal 20 bodov (vrátane 100% streľby za tri body - 6/6) a pripísal si po jednom doskoku, asistencii a zisku. Svoj štandard odviedol v "žlto-čiernom" drese Radoslav Rančík, na výhre proti Handlovej sa podieľal 13 bodmi a 10 doskokmi. 

 

Šiesty hráč kola

Len niečo osemnásť minút stačilo Šimonovi Krajčovičovi z Levíc na to, aby sa stal najlepším šiestym hráčom kola. Rozohrávač Patriotov stihol za tento čas dať síce len tri body, ale aj päť doskokov, až 12 asistencií a dvakrát získať loptu. V košickom drese sa po zranení dostáva do formy Vladimir Ivelja, proti Karlovke bol autorom 17 bodov a 5 doskokov. Stretnutie vyšlo aj ďalšiemu podkošovému hráčovi, prievidzský Rastko Dramičanin dal 10 bodov, získal osem doskokov a pridal štyri asistencie. 

 

Strelec kola

Najlepšiu ruku mal v 35. kole rozohrávač Svitu Evan Singletary, ale ani jeho 24 bodov nestačilo v konečnom meraní na víťazstvo v Prievidzi.

 

Najlepšia zostava

Do našej ideálnej päťky 35. kola Eurovia SBL sa tentoraz dostali zástupcovia z piatich klubov. Rozohrávačské posty si svojimi výkonmi rezervoval Milan Žiak z Košíc a Jarvis Summers z Levíc, na krídle by operoval Igor Marič z Prievidze a pod košom dôveru dostal komárňanský pivot Wayne Langston a Radoslav Rančík z Interu. 

Foto: Lukáš Droppan