• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Ani v tomto ročníku SBL nemôže chýbať pravidelné vyhlasovanie najlepšieho hráča za predchádzajúci mesiac, opäť v spolupráci so spoločnosťou Peak. Redakcia webu basketliga.sk a riaditeľ súťaže Peter Mičuda sa za mesiac október jednohlasne zhodli na jednom mene - De'Sean Parsons z Iskra Svit.

Peak Hráč mesiaca október - De'Sean Parsons (Iskra Svit)

„Podtatrancov“ sme pred sezónou pasovali za čierneho koňa súťaže a postupom času začínajú tieto slová napĺňať. Pravda je, že rozbeh do sezóny nemali ideálny, ale ako sa zverenci trénera Rudolfa Juga rozohrávajú, tak ruka v ruke s tým idú aj lepšie výkony tímu. Október napokon zakončili s bilanciou 4 výhier (nad Prievidzou, Levicami a dvakrát nad Handlovou) a 3 prehier (s Rytiermi, Interom a Lučencom). V drese Iskry sa darilo mnohým, ale nik z nich tak vyčnieval, ako zámorský krídelník. Parsons odohral 6 duelov s vynikajúcim priemerom - 22,8 bodu, 7,7 doskoku, 2,0 asistencie, 3,0 zisku, 1,2 zisku, 7,3 plusových faulov a užitočnosťou 25,2. V 6. kole sa stal najlepším zahraničným hráčom kola a do ideálnej päťky sa prebojoval až v troch prípadoch (v 3., 6. a 7. kole).

Naša najvyššia súťaž si pamätá z minulosti mnohých dominantných hráčov, ale nik z nich asi nevyčnieval v toľkých štatistických ukazovateľoch, ako Parsons. Veď posúďte sami - je na 1. mieste medzi strelcami (priemer 21,6 bodu), tretí v doskokoch (8,3), druhý v ziskoch (2,6), štvrtý v blokoch (1,1), prvý v získaných fauloch (6,6) a prvý v užitočnosti (24,3)

„Je to skutočné požehnanie. Chcel by som poďakovať vedeniu SBL a taktiež mojim spoluhráčom, ktorí si zaslúžia kredit. Je to pre mňa veľká vec, keďže je to môj prvý rok v tejto lige, ale nejdem teraz lietať v oblakoch. Nemali sme ideálny štart do sezóny, preto musím pokračovať v mojom napredovaní, aby som tomuto tímu pomohol vo všetkom, čo je potrebné k tomu, aby sme splnili tohtosezónny cieľ. V neposlednom rade chcem poďakovať Bohu, bez neho by to nebolo možné,“ vyjadril sa Parsons k oceneniu.

Foto: Lukáš Droppan