• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Sobotňajšie 41. kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy rozlúštilo viaceré hádanky, čo sa odzrkadlilo aj na najlepších výkonoch jednotlivcov. Kto potiahol svoj tím za dôležitými dvoma bodmi?

Osobnosť kola

Prievidžania zvíťazili v boji o tretie miesto nad Levicami, súboj priniesol viacero kvalitných individuálnych výkonov. My sme sa rozhodli vybrať krídelníka na domácej strane Igora Mariča. Jeho ťažké strely si našli cestu do koša a výraznou mierou ovplyvnili zisk dvoch bodov pre zverencov trénera Miljana Čuroviča. Chorvátsky basketbalista zaznamenal 12 bodov (pri 100% streľbe), ktoré doplnil o osem doskokov a dva zisky. V tíme Interu sa rozohráva do dobrej formy Američan James Kinney, na hladkom triumfe proti Lučencu sa podieľal 20 bodmi, 3 doskokmi a 5 asistenciami. Dráma v Iskra aréne dopadla lepšie pre hosťujúce Komárno, Svitu nepomohlo ani 24 bodov, 2 doskoky a 4 asistencie Sašu Avramoviča. 

 

Slovenský hráč kola

Už pravidelným ťahúňom Handlovej je reprezentačný pivot Peter Sedmák, čo sa naplno potvrdilo aj pri víťaznom stretnutí proti Nitre. Jeden z najlepších Slovákov v súťaži sa prezentoval 17 bodmi, 11 doskokmi a dvoma asistenciami. Vo Svite sa mohli spoľahnúť na príspevok Pavla Lošonského, proti vicemajstrovi dal 14 bodov, 12 doskokov a tri asistencie. Pretrhnutia série prehier sa dočkali basketbalisti Karlovky, veľký podiel na ich triumf na Spiši mal Michal Kožár, autor 20 bodov a 7 asistencií. 

 

Šiesty hráč kola

Komárno zvíťazilo pod Tatrami po predĺžení a s veľkou pravdepodobnosťou si tým pádom zaistilo piatu pozíciu po základnej časti. Tréner Richard Ďuriš sa v tomto stretnutí mohol spoľahnúť hlavne na prínos lavičkových hráčov, najvýraznejšie vyčnieval z nich Vuk Djorjdevič. V zápase si do štatistík pripísal na svoje konto 18 bodov, 5 doskokov a 4 asistencie. Prievidzi zatiaľ vychádza ťah so staronovou tvárou v tíme Mikeom Rostampourom, v zápase s Levicami zaznamenal 17 bodov a 6 doskokov. "Baníkom" z Handlovej pomohol k dvom bodom domáci Ondrej Haviar, autor 11 bodov, 4 doskokov a 6 asistencií. 

 

Strelec kola

Najlepšiu mušku v 41. kole Eurovia SBL mal rozohrávač Svitu Saša Avramovič, ale ani jeho 24 bodov nestačilo v konečnom meraní na basketbalistov Komárna. 

 

Najlepšia zostava

Zo sobotňajšieho kola sme si vybrali päticu hráčov z piatich klubov. Za Slovákov sa prebojoval do výberu handlovský Peter Sedmák a Pavol Lošonský zo Svitu. Legionárov zastupuje Igor Marič z Prievidze, Vuk Djordjevič z Komárna a James Kinney z Interu. 

Foto: Lukáš Droppan