• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Základná časť Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy je už minulosťou. Kto si na záver zlepšil čísla a do play off pôjde v dobrej forme?

Osobnosť kola 

Najdramatickejšiu koncovku 44. kola priniesol súboj Lučenca so Svitom. Nováčik síce prehral, ale výborný individuálny výkon predviedol Američan Jervon Pressley. Pivot Lučenca zaujal 29 bodmi, 14 doskokmi a 2 ziskmi, čím sa jeho herná užitočnosť vyšplhala až na hodnotu 40. Dobré čísla ukázal aj jeho krajan a hráč Komárna Wayne Langston. V Nitre si do štatistík zapísal 21 bodov a 13 doskokov. Prievidza ešte mohla pomýšľať na druhé miesto v tabuľke, ale stopku im vystavili Košice. Nič na tom nezmenilo ani 20 bodov, 4 doskoky, rovnaký počet asistencií a ziskov, 2 bloky rozohrávača Andreho Jonesa. 

 

Slovenský hráč kola

Do play off síce ide jeho tím z ôsmeho miesta, ale on sám je vo výbornej fazóne. Reč je o handlovskom pivotovi Petrovi Sedmákovi. S "baníkom" prehral v Leviciach rozdielom trinástich bodov, "Sedmo" však odviedol výbornú robotu v podobe 20 bodov, 11 doskokov a 2 asistencií. V bratislavskom derby si vylepšil svoje čísla pivot Interu Radoslav Rančík, autor 26 bodov a 3 doskokov. Aj do tretice nechýba v tejto kategórii pivot, na Hornej Nitre sa darilo Michalovi Baťkovi. Hráč Košíc sa podieľal na víťazstve svojho tímu 14 bodmi a 9 doskokmi. 

 

Šiesty hráč kola

Levický krídelník Josh Nofflet predviedol proti Handlovej takmer neomylnú ruku a veľkou mierou prispel k víťazstvu nad Handlovou. Američan si stihol za niečo vyše 20 minút zapísať na svoje konto 18 bodov (streľba z poľa 9/8), 6 doskokov a 2 zisky. V komárňanskom drese si proti Nitre s chuťou zahral Farad Cobb, autor 14 bodov, 3 doskokov, 4 asistencií a rovnakého počtu ziskov. Z lavičky prispel k dôležitému psychologickému víťazstvu rozohrávač Svitu Josh Fleming, na lučeneckej palubovke dal 17 bodov (nepremenil len jeden strelecký pokus).

 

Strelec kola

V závere základnej časti bol najlepším strelcom pivot Lučenca Jervon Pressley, autor 29 bodov v stretnutí proti Svitu. 

 

Najlepšia zostava

Do zostavy za 44. kolo sme si vybrali dvoch hráčov z Lučenca - Aarona Rountreeho a Jervona Pressleyho, z Levíc nás zaujal Josh Nofflet, z Komárna Wayne Langston a za Prievidzu by padla voľba na Andreho Jonesa

Foto: Lukáš Droppan