• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

V našom tradičnom výbere najlepších výkonov z odohraného kola pokračujeme aj vo vyraďovacej časti. Kto vstúpil do štvrťfinále HUSTE.tv Eurovia SBL play off správnou nohou?

Osobnosť kola 

Úvodny diel ďalšej bitky medzi Levicami a Komárnom patril slovinskému rozohrávačovi v službách hostí Bobanovi Tomičovi. "Obuvníkov" prispel k výhre 19 bodmi, 5 doskokmi, 8 asistenciami. Tomič okrem toho získal v prospech tímu 6 faulov a jeho hodnota plus-mínus ukazovateľa bola +17. Vo výbornej fazóne sa vrátil do prievidzského dresu Mike Rostampour. Energický pivot zaznamenal v prvom štvrťfinálovom stretnutí proti Svitu 14 bodov, 13 doskokov a 3 asistencie. Košičania získali prvý bod proti Handlovej po nečakanej dráme, veľký podiel na ich tesnom víťazstve má Stefan Matovič, autor 22 bodov, 14 doskokov a 3 asistencií. 

 

Slovenský hráč kola

Medzi Slovákmi si vybojoval ocenenie hráč Prievidze a reprezentačný krídelník Richard Körner. Len necelých 25 minút mu stačilo na to, aby mu do štatistík pribudlo 20 bodov, 5 doskokov a 2 asistencie. V rovnakom zápase, ale na strane hostí, odviedol svoj vysoký štandard Pavol Lošonský. Hráč Svitu mal v zápase 19 bodov, 9 doskokov a 2 zisky. V Košiciach mal neomylnú ruku pivot Michal Baťka, autor 15 bodov a 8 doskokov. 

 

Šiesty hráč kola

V Leviciach premenil veľké strely a jeho štatistický príspevok výrazne dopomohol k prvému bodu. Reč je o komárňanskom krídelníkovi Andrejovi Kuffovi, ktorý dal Patriotom 11 bodov a doskočil 5 lôpt. Na strane domácich vyšiel návrat po zranení Reginaldovi Keelymu, v zápase sa prezentoval 15 bodmi a 7 doskokmi. K výhre Interu nad Lučencom prispel 10 bodmi a 6 doskokmi Tomáš Mrviš. 

 

Strelec kola

Úvodné kolo štvrťfinálových zápasov patrilo rozohrávačovi Lučenca Strahinjovi Stojačičovi, na Interi sa prezentoval 24 bodmi. 

 

Najlepšia zostava

Výkony z víkendu vyniesli miestenku v najlepšej zostave rozohrávačovi Komárna Bobanovi Tomičovi, Pedjovi Stamenkovičovi z Handlovej, košickému hráčovi Stefanovi Matovičovi a dvojici z BC Prievidza - Mikeovi Rostampourovi a Richardovi Körnerovi.

Foto: Lukáš Droppan