• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Druhá séria zápasov štvrťfinále HUSTE.tv Eurovia SBL play off len potvrdila fakt, že viacerí hráči si správne načasovali formu na kľúčovú časť sezóny. Komu sa ušlo miesto v našom tradičnom výbere?

Osobnosť kola 

Handlová vyrovnala stav série s Košicami a ukázala, že tabuľkové postavenie v play off nehrá žiadnu úlohu. Do vyraďovacej časti správne načasoval formu rozohrávač Pedja Stamenkovič. Pred domácimi divákmi mu len tesne uniklo triple double, no i tak jeho 18 bodov, 10 doskokov, 9 asistencií a 3 zisky bolo najkomplexnejším výkonom zo stredajších zápasov. Skvelú fazónu má aj komárňanský rozohrávač Boban Tomič, v druhom štvrťfinálovom zápase s Levicami sa predviedol 13 bodmi, 6 doskokmi, 10 asistenciami a 2 ziskmi. Aj do tretice sa dostal do tejto kategórie rozohrávač, Prievidžania dokázali uspieť na palubovke Svitu aj vďaka 22 bodom, 4 doskokom, 9 asistenciám a trom ziskom Omara Krayema. 

 

Slovenský hráč kola

Druhýkrát za sebou získal ocenenie pre najlepšieho slovenského hráča Richard Körner, ktorý v play off zatiaľ potvrdzuje, že má spomedzi Slovákov zatiaľ najlepšiu fazónu. Vo Svite sa prezentoval 22 bodmi, 4 doskokmi a 2 ziskmi. Handlovčania sa môžu už tradične spoľahnúť na skúseného Petra Sedmáka, Košičanom dal 18 bodov, pri čom doskočil 12 lôpt. Interu sa podarilo zvíťaziť v Lučenci, Tomáš Mrviš dal v druhom zápase štvrťfinále 11 bodov, 7 doskokov a 3 asistencie. 

 

Šiesty hráč kola

Komárnu výrazne pomohla k úspechu aj lavička, český krídelník Filip Halada stihol za necelých 20 minút dať 20 bodov a 3 doskoky. Pridal sa aj jeho tímový kolega a slovenský reprezentant Boris Bojanovský, Leviciam dal 10 bodov, doskočil tri lopty a do štatistík mu pridali aj tri bloky. Svoju tradične nadštandartnú prácu si odviedol pivot Svitu Anton Šoutvin, autor 13 bodov, 4 doskokov, 2 asistencií, 2 ziskov a 3 blokov. 

 

Strelec kola

Strelecky vyšiel najlepšie zápas rozohrávačovi Svitu Sašovi Avramovičovi, ale jeho 25 bodov nestačilo v konečnom meraní na Prievidzu.

 

Najlepšia zostava

Až dvoch zástupcov dodalo do našej ideálne päťky Komárno - Wayne Langston a Boban Tomič, Handlová prispela Pedjom Stamenkovičom, za Košice si získal miestenku Stefan Matovič a zostavu uzatvára prievidzský Richard Körner.

Foto: Lukáš Droppan