• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Pre niektorých sa tretím kolom štvrťfinálových zápasov HUSTE.tv Eurovia SBL play off skončila sezóna, iní si zase vynútili predĺženie ročníka minimálne do utorka. Kto sa akým spôsobom prezentoval v sobotňajších stretnutiach?

Osobnosť kola 

Levičania zabrali v tom najsprávnejšom momente, na svojej palubovke odvrátili predčasný koniec sezóny, keď zvíťazili nad Komárnom po predĺžení. Veľký podiel na tomto víťazstve mal pivot Žarko Djurič, svojou energiou a hrou sa postaral celkovo o 24 bodov, 8 doskokov, 2 asistencie, 2 zisky a 2 bloky. Na druhej strane zvádzal výborné súboje s Wayneom Langstonom, autorom 22 bodov, 13 doskokov a troch asistencií. Aj do tretice sa do tejto kategórie prebojoval pivot, lučenecký Jervon Pressley sa na Interi rozlúčil so sezónou 26 bodmi a 8 doskokmi.  

 

Slovenský hráč kola

Košičania získali v štvrťfinálovej sérii s Handlovou výhodu, keď v domácom prostredí dokázali nad týmto celkom triumfovať. V dobrej fazóne sa ukázal reprezentačný pivot Michal Baťka, do štatistík mu počas zápasu pribudlo 16 bodov, 10 doskokov a 2 bloky. Svitu sa nepodarilo vynútiť návrat série do Iskra arény, v Prievidzi na to nestačilo ani 10 bodov, 8 doskokov a 5 asistencií Pavla Lošonského. Naopak, z postupu sa mohol radovať úradujúci majster spolu s Richardom Körnerom. V zápase sa prezentoval 17 bodmi, 3 doskokmi a 5 asistenciami. 

 

Šiesty hráč kola

Lučenec bojoval na Pasienkoch zo všetkých síl o ďalší štvrťfinálový zápas, ale splniť tento cieľ sa im napokon nepodarilo. V dobrom svetle sa so sezónou rozlúčil rozohrávač Rashun Davis, autor 27 bodov, 5 doskokov, 2 asistencií a 3 ziskov. Na domácej strane v rovnakom zápase zaujal Tomáš Mrviš, za necelých 17 minút stihol dať 17 bodov, 3 doskoky a 2 asistencie. Darilo sa aj reprezentačnému pivotovi v službách Komárna Borisovi Bojanovskému, v zápase s Levicami zaznamenal 9 bodov, 9 doskokov, 2 asistencie, 3 zisky a rovnaký počet blokov. 

 

Strelec kola

V tretích štvrťfinálových zápasoch sa najviac strelecky zaskveli hráči Lučenca, 27 bodov zaznamenal Rashun Davis, o bod menej jeho tímový kolega Jervon Pressley.

 

Najlepšia zostava

Naposledy sa v tejto sezóne prepracoval do nášho výberu hráč MBK Lučenec, miesto si získal Rashun Davis. Za Prievidzu padla voľba na Omara Krayema a Igora Mariča, v levickom drese zaujal Žarko Djurič a z Komárna Wayne Langston

Foto: Lukáš Droppan