• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

HUSTE.tv Eurovia SBL play off sa dostalo do svojej semifinálovej fázy. Komu sa na úvod herne darilo najviac?

Osobnosť kola 

Rozohrávač Prievidze Andre Jones zavelil v úvodnom semifinálovom zápase na Pasienkoch k obratu, ktorý napokon priniesol úradujúcemu majstrovi prvý bod v sérii. Do štatistík mu v zápase s Interom pribudlo 23 bodov, 3 doskoky a rovnaký počet ziskov. Svoju sériu double double natiahol hráč Košíc Stefan Matovič o ďalší zápas, proti Komárnu zaznamenal 13 bodov, 11 doskokov a 2 asistencie. Kvality potvrdil aj jeho spoluhráč na poste rozohrávača Radenko Pilčevič, autor 8 bodov, 3 doskokov, 13 asistencií a 4 ziskov. 

 

Slovenský hráč kola

Len tesne uniklo double double pivotovi Interu Bratislava Radoslavovi Rančíkovi, ani jeho 27 bodov a 9 doskokov však nestačilo v konečnom meraní na to, aby so spoluhráčmi dokázali zdolať Prievidzu. Výhru priniesol svojmu tímu pivot Košíc Michal Baťka, Komárnu dal 21 bodov a doskočil šesť lôpt. Dobrú play off fazónu si neustále drží krídelník Prievidze Richard Körner, na úvod semifinále sa prezentoval 13 bodmi a 8 doskokmi. 

 

Šiesty hráč kola

Za necelých 26 minút na palubovke sa stal najlepším strelcom svojho tímu. Reč je o hráčovi Komárna Andrejovi Kuffovi, na košickej palubovke si zapísal do štatistík 17 bodov, 4 doskoky a 2 zisky. V drese Interu zaznamenal 8 bodov a 5 doskokov William Walker, na víťaznej strane sa v rovnakom zápase prezentoval 10 bodmi, 2 doskokmi, 2 asistenciami a 2 ziskmi pivot Prievidze Rastko Dramičanin. 

 

Strelec kola

Na úvod semifinále sa darilo strelecky najviac Radoslavovi Rančíkovi, jeho 27 bodov však neprinieslo Interu výhru nad Prievidzou.

 

Najlepšia zostava

Po dvoch hráčoch sme si vybrali z KB Košice - Radenka Pilčeviča a Michala Baťku a BC Prievidza - Andreho Jonesa a Igora Mariča. Ideálnu päťku za úvodné semifinálové kolo doplnil pivot Interu Radoslav Rančík

Foto: Lukáš Droppan