• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Po druhých semifinálových zápasoch HUSTE.tv Eurovia SBL play off sú obe série vyrovnané. Kto sa podieľal výraznou mierou na tom, že získal pre svoj tím dôležité víťazstvo?

Osobnosť kola 

Na každom víťazstve svojho tímu má viac ako viditeľný rukopis. Komárňanský rozohrávač Boban Tomič sa opäť raz zaskvel, na triumfe svojho celku mal podiel v podobe 24 bodov, 3 doskokov a 10 asistencií. Slovinec má výbornú fazónu vo vyraďovacej časti, čo potvrdil aj v druhom stretnutí série s Košicami. Tomič atakuje priemer double double na zápas (aktuálne má na konte 16,0 bodu a 8,5 asistencie). Nemenej vydarenú časť zažíva aj jeho tímový kolega Wayne Langston, pred domácim publikom zaznamenal 20 bodov, 8 doskokov, 2 asistencie a 3 zisky. Po dlhšej prestávke sa o slovo prihlásil hráč Košíc LaDarius White, s 27 bodmi, 3 doskokmi a 2 asistenciami však nezastavil Komárno na ceste za vyrovnaním semifinálovej série. 

 

Slovenský hráč kola

Vicemajsterovi patrí aj druhá kategória v našom výbere, Roman Vido zaznamenal v druhom zápase série 14 bodov, 11 doskokov, dve asistencie a tri zisky. Na hosťujúcej strane si odviedol svoj štandard slovenský reprezentant Michal Baťka, autor 12 bodov, 7 doskokov a dvoch asistencií. Už tradičným ťahúňom Interu bol v stredu Radoslav Rančík, s 20 bodmi, 11 doskokmi a troma asistenciami sa pričinil o prvý bod svojho tímu v súboji s Prievidzou. 

 

Šiesty hráč kola

Aj do tretice si vyslúžil honor hráč Komárna, konkrétne Andrej Kuffa, ktorý pridal do štatistík v zápase s "býkmi" 11 bodov a 4 doskoky. Prievidza síce doma prehrala s Interom, ale dobrý výkon podali dvaja hráči z rotácie trénera Miljana Čuroviča. Rozohrávač Mário Ihring stihol za niečo vyše 22 minút dať 8 bodov, 5 doskokov a 3 asistencie. Pivot Rastko Dramičanin sa prezentoval 13 bodmi, 5 doskokmi a dvoma asistenciami. 

 

Strelec kola

S 27 bodmi sa stal najlepším strelcom druhých semifinálových zápasov HUSTE.tv Eurovia SBL play off hráč Košíc LaDarius White.

 

Najlepšia zostava

Až troch zástupcov sme vybrali z tímu MBK Rieker COM-therm Komárno - Bobana Tomiča, Romana Vida a Waynea Langstona. Za Inter Bratislava si vyslúžil miestenku Radoslav Rančík, za družstvo Košíc LaDarius White.  

Foto: Lukáš Droppan