• 1.

  INT Inter
  8-1 17
 • 2.

  ZIL Žilina
  6-3 15
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-4 14
 • 4.

  LEV Levice
  5-4 14
 • 5.

  PDA Prievidza
  5-4 13
 • 6.

  SVT Svit
  4-5 13
 • 7.

  HAN Handlová
  3-5 11
 • 8.

  KOM Komárno
  3-6 12
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  1-8 10

Tretie semifinálové stretnutia HUSTE.tv Eurovia SBL play off patrili domácim tímom, kto sa však prepracoval svojim výkonom do nášho výberu?

Osobnosť kola 

Prievidžania neuspeli druhýkrát za sebou na Pasienkoch, ale z hľadiska individuálnych výkonov zaznamenali viacerí hráči nadpriemerné čísla. Výborne vyšiel zápas pivotovi Rastkovi Dramičaninovi, z pozície náhradníka stihol za necelých 29 minút dať 22 bodov (len 1 streľa z poľa a čiary trestných hodov si nenašla cestu do koša), doskočiť šesť lôpt, pridať 4 asistencie a dva bloky. Jeho spoluhráč Omar Krayem sa prezentoval 27 bodmi, 5 doskokmi a 8 asistenciami. V Košiciach sa radovali z víťazstvá domáci basketbalisti, Stefan Matovič sa podieľal na druhej semifinálovej výhre 17 bodmi, 7 doskokmi, 3 asistenciami a 3 blokmi.

 

Slovenský hráč kola

Výborný výkon v drese "býkov" predviedol reprezentačný rozohrávač Milan Žiak, autor 22 bodov, 6 doskokov a troch asistencií. V Hant aréne vyšiel už tradične zápas Radoslavovi Rančíkovi, na triumfe Interu sa podieľal 19 bodmi, 5 doskokmi, 2 asistenciami a až 10 získanými faulami (pri 100% úspešnosti trestných hodov). Na hosťujúcej strane nepoľavuje zo svojich play off výkonov Richard Körner, tentoraz z toho bolo 16 bodov, 6 doskokov, 5 asistencií a 2 bloky. 

 

Šiesty hráč kola

Rozohrávač Košíc Nikša Nikolič zbieral až takmer do samotného záveru zápasu len doskočené lopty a spoluhráčom rozdával asistencie. Napokon však jeho dve úspešné strely rozhodli o tom, že víťaz základnej časti má druhý bod v sérii. Nikolič si do štatistík napokon zapísal 5 bodov, rovnaký počet doskokov a štyri asistencie. Na komárňanskej strane zaujal najviac z náhradníkov rozohrávač Farad Cobb, autor 10 bodov, 3 doskokov, 2 asistencií a rovnakého počtu ziskov. Z lavičky Interu prispel najvýraznejšie k výhre Tomáš Mrviš, za niečo vyše 22 minút mu štatistéri zapísali 15 bodov, 2 doskoky a 4 asistencie.

 

Strelec kola

Omar Krayem sa stal najlepším strelcom tretích semifinálových duelov, rozohrávač Prievidze zaznamenal na Interi celkovo 27 bodov. 

 

Najlepšia zostava

Až trojicou hráčov prispeli do našej ideálnej päťky Prievidžania - Omar Krayem, Richard Körner a Rastko Dramičanin, po jednom zástupcovi dodali Košice - Milan Žiak a Inter - Radoslav Rančík.

Foto: Lukáš Droppan