• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Od sezóny 2017/2018 bude redakcia webu basketliga.sk spolu s riaditeľom súťaže Petrom Mičudom a v spolupráci so spoločnosťou Peak vyhlasovať „Peak hráča mesiaca“. V októbri si toto ocenenie vyslúžil rozohrávač Iskry Svit Saša Avramovič.

Peak hráč mesiaca október – Saša Avramovič (Iskra Svit)

„Podtatranci“ patria k príjemným prekvapeniam doterajšieho priebehu nového ročníka Eurovia Slovenskej Basketbalovej ligy. Vďačiť môžu za to hlavne 24-ročnému srbskému rozohrávačovi Sašovi Avramovičovi. Aj s jeho veľkým prispením mali pred ôsmym kolom bilanciu piatich víťazstiev (Prievidza, Karlovka, Komárno, Handlová a Žilina) a dvoch prehier (Levice a Inter). Vždy, keď „medvede“ triumfovali, tak bol práve on jednou z ústredných postáv na ceste za dvoma bodmi. „Som veľmi šťastný, že môžem byť Peak hráčom mesiaca október. Ako tím sme hrali veľmi dobre. Nie je to len o mne, ale všetci sme si zaslúžili dosiahnuť také výsledky. Dúfam, že aj naďalej budeme dosahovať podobné výsledky,“ vyjadril sa k oceneniu Avramovič.

Prejdime k číselným faktom, srbský basketbalista bol označený trikrát za hráča kola (v druhom, piatom a siedmom kole) a rovnako bol trikrát súčasťou našej ideálnej päťky (v rovnakých kolách ako pri hráčovi kola). Na svojom konte má dva najlepšie strelecké výkony aktuálnej sezóny, 38 bodov proti Prievidzi, o bod viac zaznamenal proti Žiline. S priemerom 26,0 bodu (59,2% úspešnosť za dva body, 31,4% za tri body a 80,4% trestných hodov) na zápas je jasným streleckým lídrom v rámci Eurovia SBL. Okrem toho mal v štatistikách priemerne aj 5,8 doskoku, 4,1 asistencie, 2,0 zisku (tretie miesto v lige) a 7,3 získaných faulov (líder ligy) vo svoj prospech. Jeho priemerný index užitočnosť predstavoval hodnotu 25. Zaujímavý pohľad je do hodnoty plus-mínus, kde má Avramovič kladnú hodnotu deväť.

„Nielen aktuálne postavenie družstva Iskra Svit v tabuľke Eurovia SBL, ale aj výkony jeho hráčov naznačujú, že Svit bude aj tento rok patriť družstvám s vysokými ambíciami. Celá hra sa však momentálne točí okolo najlepšieho hráča mesiaca október – Sašu Avramoviča. Jeho vstup do tejto sezóny je impozantný a ťahá Svit na vrchol tabuľky. Priemer 26,0 bodu a priemerná užitočnosť 25 je vizitkou vysokej kvality. Budem so záujmom sledovať, ako sa jemu osobne, ale aj družstvu Svit bude dariť v lige. Každopádne o Peak hráčovi mesiaca nebolo treba dlho rozmýšľať a cena je v správnych rukách,“ povedal riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

Foto: Daniel Faix/Lukáš Droppan