• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Play off súboje sa naplno rozbehli, pokračuje tak aj náš tradičný výber najhodnotnejších individuálnych výkonov. Komu to najlepšie výpalilo v úvodnom štvrťfinálovom stretnutí?

Zahraničný hráč kola

Komárno uspelo ako jediný nižšie nasadený tím v úvodných štvrťfinálových stretnutiach. Prievidzská obrana si nevedela poradiť hlavne s americkým krídelníkom Milesom Bowmanom. Ten zaznamenal najhodnotnejší výkon spomedzi všetkých účastníkov v úvodnom kole play off zápasov - 29 bodov, 13 doskokov, 2 zisky a 11 plusových faulov. Celkovo sa jeho index užitočnosti vyšplhal na hodnotu 36. Nemenej zdatným sekundantom mu bol slovinský rozohrávač Boban Tomič, na víťazstve mal podiel v podobe 18 bodov, 5 doskokov, 7 asistencií, 4 ziskov a 7 plusových faulov. V košickom drese to padalo Igorovi Maričovi, proti Svitu zaznamenal 17 bodov, ktoré doplnil ešte o šesť doskočených lôpt, štyri asistencie a dva zisky. 

 

Slovenský hráč kola

Hráč Iskry Svit Pavol Lošonský opäť dominoval na palubovke, ale ani jeho hodnotný výkon nestačil v konečnom meraní na úspech proti Košiciam. Skúsený basketbalista si napokon zapísal do štatistík 29 bodov, 7 doskokov, 2 zisky a 10 plusových faulov. V levickom drese zaznamenal vydarený zápas Milan Žiak, reprezentačný rozohrávač dal v súboji s Karlovkou 21 bodov, doskočil štyri lopty a pridal dve asistencie. Na opačnej strane zaujal komplexným výkonom Roman Vido, štatistéri mu zapísali 11 bodov, 12 doskokov, 5 asistencií a 3 zisky. 

 

Šiesty hráč kola

Už dlhšiu dobu graduje forma pivota Levických Patriotov Garricka Simsa. Proti "vysokoškolákom" stihol za necelých 20 minút zaznamenať 12 bodov, 9 doskokov a 2 zisky. Dobrý vstup do play off mal aj Inter, z lavičky k tomu prispel Tomáš Mrviš. Krídelník "žlto-čiernych" mal na svojom konte 6 bodov, 3 doskoky a 7 asistencií. V rámci košickej lavičky potiahol Pedja Stamenkovič, autor 15 bodov, 3 doskokov, 4 asistencií a 3 ziskov.  

 

Strelec kola

Obaja sa stali v hlavných kategóriách hráčmi kola, obaja si napokon podelili aj streleckú korunku. Na úvod štvrťfinále totiž zhodne po 29 bodov zaznamenali komárňanský Miles Bowman a Pavol Lošonský zo Svitu. 

 

Najlepšia zostava kola

V ideálnej päťke za prvé štvrťfinálové duely sa ušlo miesto až dvojici hráčov Komárna - Bobanovi Tomičovi a Milesovi Bowmanovi, z Košíc by sme vybrali Igora Mariča, Svit by reprezentoval Pavol Lošonský a za Inter by získal miesto Nemanja Barač

Foto: Lukáš Droppan