• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Dvanáste kolo Slovenskej basketbalovej ligy bolo predposlednou šancou ako prehovoriť do boja o "Peak hráč mesiaca november". Komu sa podarilo teda prebojovať do nášho tradičného výberu?

Zahraničný hráč kola

Americký basketbalista Andrew Guillory opäť raz preukázal svoje nesporné kvality. Rozohrávač Svitu sa podieľal na cennom víťazstve svojho tímu proti Žiline 19 bodmi, 4 doskokmi, 8 asistenciami a 4 ziskmi. Aj rozohrávač Interu Goran Bulatovič potešil svojho trénera, v zápase s Lučencom mu pribudlo do štatistík 13 bodov, 6 doskokov, 8 asistencií a 2 zisky. V žlto-zelenom drese úradoval pod košom Steven Davis, v derby s Komárnom si zaknihoval 15 bodov a 12 doskokov. 

 

Slovenský hráč kola

Svoj potenciál naplno rozbalil najvyšší hráč SBL Michael Fusek. Pivot Interu sa prezentoval 16 bodmi, 6 doskokmi, 2 ziskmi a až 5 blokmi. Nezostával však ani druhý najvyšší hráč súťaže Boris Bojanovský. Hráč Levíc dal v stretnutí s Komárnom 12 bodov (100% úspešnosť streľby z poľa), doskočil sedem lôpt a pridal dva bloky. Komplexný výkon podal prievidzský Richard Körner, autor 16 bodov, 6 doskokov a 4 asistencií. 

 

Šiesty hráč kola

Levickú rozohrávku výborným spôsobom režíroval Šimon Krajčovič. Slovenský reprezentant stihol za niečo vyše 20 minút zaznamenať 13 bodov, 5 doskokov, 7 asistencií a získať až šesť faulov v prospech tímu (tretina zo všetkých faulov v zápase). Dobrú energiu z lavičku priniesol hráč Prievidze Rodney Glasgow, v hornonitrianskom derby dal 19 bodov, doskočil štyri lopty a pridal tri asistencie. Taktiež dobrý výkon si pripísal na svoje konto krídelník Svitu Goran Vučičevič, pred svojimi fanúšikmi sa uviedol 20 bodmi, 3 doskokmi, 2 asistenciami a rovnakým počtom ziskov. 

 

Strelec kola

Strelecky primát 12. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa tentoraz ušiel práve Goranovi Vučičevičovi, autorovi 20 bodov v zápase so Žilinou. 

 

Ideálna päťka kola 

V dvanástom kole SBL by v našej ideálnej päťke nechýbala dvojica hráčov Interu Bratislava - Goran Bulatovič a Michael Fusek. Z Prievidze by sme si vybrali Tima Derksena, zo Svitu Andrewa Guilloryho a z Levíc Stevena Davisa.  

Foto: Lukáš Droppan