• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Trináste kolo Slovenskej basketbalovej ligy bolo poslednou možnosťou ako sa zapojiť do boja o "Peak hráč mesiaca november". Kto zaujal natoľko, aby sa prepracoval do nášho výberu?

Zahraničný hráč kola

Dve maximá stanovil v trinástom kole SBL krídelník Spišskej Novej Vsi Joe Rocca. Proti Handlovej zaznamenal 37 bodov, čím prekonal doterajšie maximum svojho spoluhráča Erica Nottagea o dva body. K tomu pridal ešte 7 doskokov a dve asistencie, čo mu pri 80% úspešnosti streľby z poľa vynieslo užitočnosť 40. Táto hodnota je vôbec najvyššou v aktuálnej sezóne. Výkon je o to cennejší, že mal napokon víťazný punc. Skvelú formu má v novembri komárňanský pivot Nenad Delič. Televízny duel proti Interu síce nedohral, keďže sa vyfauloval, no i tak zaujal svojimi číslami - 31 bodov, 6 doskokov a najvyššia hodnota plus/mínus bodov spomedzi celého tímu - +18. Nechýba ani tradičný ťahúň Prievidze Tim Derksen, v Lučenci sa prezentoval 22 bodmi, 5 doskokmi, 7 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Slovenský hráč kola

Levice pokračujú vo víťaznom ťažení, vďačiť môžu za to aj svojmu rozohrávačovi Milanovi Žiakovi. Slovenský reprezentant dopomohol k výhre nad Svitom 21 bodmi (najlepší strelec tímu), 3 doskokmi a 5 asistenciami. Zdatne mu sekundoval aj jeho spoluhráč Boris Bojanovský, autor 12 bodov, 9 doskokov, 2 ziskov a rovnakého počtu blokov. Na dobrý výkon z predchádzajúceho kola nadviazal hráč Interu Bratislava Michael Fusek. Tentoraz zaznamenal v Komárne 12 bodov, 8 doskokov a 3 bloky. 

 

Šiesty hráč kola

Výborný prínos z lavičky opäť priniesol Goran Bulatovič. Rozohrávač "žlto-čiernych" mal na svojom konte 21 bodov, 2 doskoky a 2 asistencie. Z levickej lavičky zaujal Lawrence Alexander s 10 bodmi, 5 doskokmi a 3 asistenciami. Najlepšie tohtosezónne čísla zaknihoval pivot Prievidze Ján Zorvan, proti svojmu bývalému klubu z toho bolo 10 bodov a 10 doskokov. 

 

Strelec kola

Ako sme už vyššie naznačili, 37 bodov Joea Roccu je novým bodovým maximom aktuálneho ročníka Slovenskej basketbalovej ligy. 

 

Ideálna päťka kola

V trinástom kole by sme ideálnu päťku zložili zo zástupcov štyroch klubov. Z Interu Bratislava by sme si vybrali Gorana Bulatoviča, z Levíc Milana Žiaka, zo Spišskej Novej Vsi Joea Roccu a Johna Florveusa a z Komárna Nenada Deliča

Foto: Lukáš Droppan