Vytlačiť
Kategória: Ocenenia

Štrnástym kolom štartuje nový boj o "Peak hráča mesiaca". Kto urobil dobrý prvý krok?

 

Zahraničný hráč kola

V 14. kole sme sa dočkali, o prvé triple-double aktuálneho ročníka SBL sa postaral rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage. Strelecky to nebol žiaden výnimočný výkon (len 30% úspešnosť streľby z poľa), ale celkovo zaknihoval 14 bodov, 10 doskokov, 11 asistencií, 3 zisky a až 12 plusových faulov. Na toto všetko mu stačilo necelých 30 minút, užitočnosť sa pri tom vyšplhala na hodnotu 28. Ďalšie double-double do svojej zbierky pridal pivot Komárna Nenad Delič, v zápase s Prievidzou zaznamenal 14 bodov, 14 doskokov a 2 asistencie. Postupne sa dostáva do formy aj hráč Interu Nemanja Barač, v dueli o prvé miesto proti Leviciam mal na svojom konte 14 bodov, 3 doskoky a 5 asistencií.

 

Slovenský hráč kola

Ďaleko od triple-double nebol ani rozohrávač Žiliny Oliver Tot. Pri víťazstve nad Handlovou mu štatistéri napísali 14 bodov, 8 doskokov, 8 asistencií a 3 zisky. Formu naberá pivot Spišskej Novej Vsi Viktor Juríček, autor 17 bodov a 6 doskokov. Reprezentačný pivot a hráč Handlovej Michal Čekovský si zapísal v zápase so Žilinou 21 bodov, 9 doskokov a 2 asistencie. 

 

Šiesty hráč kola

Opätovne dobrý prínos z lavičky priniesol rozohrávač Prievidze Rodney Glasgow, v zápase s Komárnom mal na svojom konte 18 bodov, 2 doskoky a 4 asistencie. Svoj štandard si odviedol aj levický Šimon Krajčovič, autor 10 bodov, 2 doskokov a 5 asistencií. Z lavičky Spišiakov prispel 9 bodmi, 5 doskokmi a 2 asistenciami k výhre Matt Marshall. 

 

Strelec kola

S 22 bodmi sa najlepším strelcom 14. kola stal pivot Handlovej Jakub Petráš

 

Ideálna päťka kola

Ideálnu zostavu z výkonov v 14. kole SBL by sme zložili z Erica Nottagea a Viktora Juríčka zo Spišskej Novej Vsi, Olivera Tota zo Žiliny, Nemanju Barača z Interu a Michala Čekovského z Handlovej. 

Foto: Lukáš Droppan