• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Základná časť Slovenskej basketbalovej ligy sa neúprosne blíži ku koncu svojej prvej polovice. Kto zaujal svojim výkonom v 17. kole?

Zahraničný hráč kola

Levická maródka nemá konca, preto musia o čosi viac zabrať zdraví jednotlivci. Trénera tímu Tea Hojča tak môže tešiť fakt, že z hľadiska individuálnej kvality sa môže oprieť o viacerých hráčov. V sobotu potiahol družstvo skúsený pivot Nikola Gačeša. Žilinská obrana si s ním takmer vôbec nevedela rady, svedčalo o tom 26 bodov, 6 doskokov a najvyššia hodnota plus/mínus bodov v rámci tímu - +24. Prievidzské čakanie na víťazstvo pokračuje, doma prekvapivo prehrali so Svitom. Strate bodov nezabránil ani Jahmal Jones, autor 25 bodov, 4 doskokov a 2 asistencií. Rovnako čaká na dvojbodový zásah aj Lučenec, nič na tom nezmenil ani výkon Dukea Sheltona. Proti Handlovej sa prezentoval 22 bodmi, 10 doskokmi a 2 blokmi. 

 

Slovenský hráč kola 

V nedávnom rozhovore sám priznal, že podobný lauf si nepamätá. Reč je samozrejme o krídelníkovi Svitu Stanislavovi Baldovskom, jeden zo strojcov obratu, ktorý napokon priniesol víťazstvo Iskry v Prievidzi. Slovenský reprezentant si zapísal do štatistík 21 bodov (vrátane 10-bodovej šnúry v tretej štvrtine), 2 doskoky a 2 zisky. Ďalšie double-double, ale s víťaznou pečiatkou, pridal do svojej zbierky Michal Čekovský. Pivot Handlovej dal v Lučenci 14 bodov, doskočil 10 lôpt, rozdal tri asistencie a pridal aj dva bloky. V žlto-zelenom drese zaujal Milan Žiak, v zápase so Žilinou mu štatistéri dali 16 bodov a 6 doskočených lôpt. 

 

Šiesty hráč kola

V drese Interu robí veľký výkonnostný progres Michael Fusek. Z najvyššieho hráča SBL sa stáva postrach podkošového priestoru, presvedčiť sa mohli o tom hráči Spišskej Novej Vsi. Za niečo vyše 23 minút zaznamenal 8 bodov, 7 doskokov, 3 asistencie a 6 blokov. Zo zranenia sa vrátil jeho spoluhráč James Kinney, autor 5 bodov (100% streľba), 5 doskokov a 3 asistencií. Ďalší všestranný výkon pridal lučenecký Johnny Griffin, v domácom stretnutí s Handlovou sa prezentoval 11 bodmi, 7 doskokmi, 4 asistenciami a 3 ziskmi. 

 

Strelec kola

Najlepšiu mušku v 17. kole Slovenskej basketbalovej ligy mal levický pivot Nikola Gačeša. V zápase so Žilinou zaznamenal 26 bodov. 

 

Ideálna päťka kola 

V 17. kole SBL zaujal dvojica Levických Patriotov - Nikola Gačeša a Boban Tomič, Jahmal Jones z Prievidze, Stanislav Baldovský zo Svitu a Michal Čekovský z Handlovej. 

Foto: Lukáš Droppan