• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Kolo s poradovým číslom 19 bolo záverečným v kalendárnom roku 2018 a zároveň poslednou možnosťou ako zasiahnuť do boja o "Peak hráča mesiaca december". Kto mal po vianočných sviatkoch najlepšiu fazónu?

Zahraničný hráč kola

Pri víťazstve Komárna býva práve on obvykle kľúčovou postavou. "Obuvníkom" sa podarilo prelomiť v Lučenci čakanie na triumf a toto pravidlo sa opäť potvrdilo. Skúsený pivot Nenad Delič sa totiž prezentoval 30 bodmi (pri 80% úspešnosti streľby z poľa), 6 doskokmi, 2 asistenciami a rovnakým počtom blokov. To všetko mu vynieslo v kolónke užitočnosti hodnotu 36. V levickom drese tiež potiahol svoj kolektív skúsený center, Nikola Gačeša zaznamenal na palubovke Handlovej 20 bodov, doskočil päť lôpt, pridal štyri asistencie a spomedzi svojho tímu mal najvyššiu hodnotu v plus/mínus bodoch - +24. Spišskej Novej Vsi ani do tretice nevyšlo tradičné derby so Svitom, nič na tom nezmenil ani Eric Nottage, autor 29 bodov, 5 doskokov, 5 asistencií a 9 plusových faulov. 

 

Slovenský hráč kola

Mesiac december by pokojne mohol patriť krídelníkovi Svitu Stanislavovi Baldovskému. Slovenský reprezentant si aj po sviatkoch drží vynikajúcu fazónu, presvedčiť sa tentoraz o tom mohol jeho bývalý klub Spišská Nová Ves. Vo východniarskom derby zavelil k výhre 25 bodmi a 2 ziskmi. Zbierku double-double si o ďalší zárez rozšíril pivot Handlovej Michal Čekovský, jeho 17 bodov, 11 doskokov a 2 asistencie však v konečnom meraní nestačili na úradujúceho majstra. Darilo sa aj žilinskému Jakubovi Mereššovi, do štatistík mu pribudlo 23 bodov a 7 doskokov, čím potiahol svoje družstvo k natiahnutiu domácej víťaznej série. 

 

Šiesty hráč kola 

Žiline však výrazne z lavičky pomohol Milič Blagojevič, ktorý potvrdil svoje strelecké schopnosti. Dôkazom toho je 22 bodov, 6 doskokov a 4 asistencie. Po zranení sa v dobrom svetle ukázal pivot Levíc Boris Bojanovský, na Hornej Nitre mu štatistéri zapísali 12 bodov a 5 doskokov. Neomylný bol v sobotu Maurizio Galata, hráč Iskry prispel k ďalšej výhre 10 bodmi a 2 doskokmi. 

 

Strelec kola

V 19. kole mal ako jediný na svojom konte 30 bodov. Pivot Komárna Nenad Delič sa stal najlepším strelcom záverečného kola Slovenskej basketbalovej ligy v roku 2018. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej päťky 19. kola SBL sa prepracovali dvaja hráči z MBK Rieker Com-Therm Komárno - Nenad DeličLiam O'Reilly. Po jednom zástupcovi má BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Eric Nottage, Iskra Svit - Stanislav Baldovský a BK Levickí Patrioti - Nikola Gačeša

Foto: Lukáš Droppan