• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

V 23. kole Slovenskej basketbalovej ligy nebola núdza o mimoriadne napínavé stretnutia. Kto však v nich vynikol?

 

Zahraničný hráč kola

V Lučenci sa prepisovali tohtosezónne maximá, svojim výkonom sa postaral o to Duke Shelton. Američan sa veľkou mierou podieľal na tom, že svojmu tímu pomohol zmazať z kolónky domácich víťazstiev nulu. Pri triumfe nad Spišskou Novou Vsou zaznamenal 31 bodov (pri streľbe 17/14 z poľa), 12 doskokov, 4 asistencie a 4 zisky, čo mu vynieslo najvyššiu hodnotu užitočnosti v sezóne 2018/2019 - 44. Výborná defenzíva a všestranný výkon, to sú veci, ktoré zdobia hráča Interu Nemanju Barača. V ostro sledovanom ťaháku kola preukázal, prečo patrí k najlepším hráčom súťaže. Srbský krídelník si zapísal do štatistík 18 bodov, 6 doskokov a 5 ziskov. V čoraz lepšej forme a v čoraz lepšom svetle sa prezentuje aj ďalší krídelník, ale v handlovskom drese - Filip Halada. Na cennej výhre nad Žilinou mal podiel v podobe 27 bodov, 12 doskokov a 3 asistencií. 

 

Slovenský hráč kola

Nielen český krídelník, ale hlavne slovenský pivot. Center Handlovej Jakub Petráš bol taktiež dôležitou postavou "Baníka" pri víťazstve nad Žilinou. Svedčia o tom aj jeho zaujímavé štatistiky - 11 bodov, 18 doskokov, 2 asistencie a 2 zisky. Na strane súpera sa mu snažil sekundovať Jakub Merešš, autor 14 bodov, 9 doskokov a 3 asistencií. Ďalší mimoriadne solídny výkon si pripísal na svoje konto Michal Baťka. Pivot "žlto-čiernych" pomohol na levickej palubovke k výhre 17 bodmi, 11 doskokmi a 2 asistenciami. 

 

Šiesty hráč kola 

Pod košom robí už tradične veľké starosti nejednej obrane, presvedčiť sa tentoraz mohli o tom hráči Interu Bratislava. Reč je samozrejme o Borisovi Bojanovskom. Pivotovi Levíc zaznamenali štatistéri 14 bodov a 7 doskokov za necelých 24 minút. Vydarený debut v prievidzskom drese má za sebou Boris Bakič. Najskôr to vyzeralo na pomalší rozbeh, ale v poslednej štvrtine preukázal svoje skúsenosti. Napokon z toho bolo 10 bodov, 3 doskoky a 4 asistencie. Komárnu nepomohlo k natiahnutiu víťaznej série ani 11 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie Dayona Goodmana. 

 

Strelec kola

V 23. kole patrí hráčovi Lučenca Dukeovi Sheltonovi, proti Spišskej Novej Vsi zaznamenal 31 bodov.

 

Ideálna päťka kola 

V ideálnej päťke 23. kola SBL nechýba autor víťaznej strely zo zápasu Komárno - Prievidza Jahmal Jones, dopĺňa ho hráč Interu Bratislava Nemanja Barač, dvojica z Handlovej - Filip Halada a Jakub Petráš a päťku uzatvára lučenecký Duke Shelton.

Foto: Lukáš Droppan