• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Záverečný test pred Slovenským pohárom a záverečné februárové kolo Slovenskej basketbalovej ligy. Kto v ňom zaujal a vynikol?

Zahraničný hráč kola

Východniarske derby medzi Svitom a Spišskou Novou Vsou opäť nesklamalo, diváci sa dočkali kvalitného basketbalu, v ktorom videli niekoľkých pozoruhodných výkonov. Najviac z nich vynikol pivot Iskry DeAndre Davis. Američan podal najlepší výkon v sezóne, čo sa preukázalo aj v jeho štatistikách - 25 bodov, 12 doskokov, 2 asistencie, 3 zisky, 7 plusových faulov a užitočnosť 37. Na juhu Slovenska sa mimoriadne darilo Nenadovi Deličovi, pivot Komárna mal na svojom konte v stretnutí s Lučencom 25 bodov, 11 doskokov, 5 asistencií a 3 zisky. Hlasno dal o sebe vedieť aj hráč Prievidze Tim Derksen, svoj tím potiahol 29 bodmi, 5 doskokmi, 2 asistenciami, 3 ziskmi a 7 plusovými faulami k výhre nad Žilinou. 

 

Slovenský hráč kola

Levice sa proti Handlovej vytrápili na zisk dvoch bodov, ale tretia ligová výhra po sebe prišla aj vďaka Borisovi Bojanovskému, autorovi 11 bodov, 14 doskokov a 2 blokov. Čerstvý držiteľ slovenského občianstva Saša Jankovič sa hneď pri svojej premiére prebojoval do tejto kategórie, stačilo mu na to 15 bodov a 3 doskoky proti Lučencu. Pod Tatrami zaujal s 15 bodmi a 7 doskokmi pivot Spišskej Novej Vsi Viktor Juríček.

 

Šiesty hráč kola

Jedným zo strojcov takmer dokonalého handlovského obratu v Leviciach bol Filip Halada, český krídelník sa podieľal na dramatizácii duelu 15 bodmi a 5 doskočenými loptami. V dobrom svetle sa preukázali v zápase Komárna s Lučencom Slováci z "druhého sledu". Domácemu Daliborovi Hlivákovi štatistéri zaznamenali 5 bodov, 7 asistencií a 3 zisky. Hosťujúci Roman Skvašik mal 13 bodov a 6 doskokov. 

 

Strelec kola

S 29 bodmi sa stal najlepším strelcom 28. kola Slovenskej basketbalovej ligy hráč Prievidze Tim Derksen.

 

Ideálna päťka kola 

Tesne pred Slovenským pohárom sa do ideálnej päťky 28. kola dostali dvaja zástupcovia Komárna - Liam O'Reilly a Nenad Delič. Prievidzu zastupuje Tim Derksen, Handlovú K.C. Ross-Miller a Svit DeAndre Davis

Foto: Lukáš Droppan