• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

V Slovenskej basketbalovej lige začína ísť do tuhého, preto majú individuálne výkony čoraz väčšiu váhu. Kto zaujal v jubilejnom 30. kole?

Zahraničný hráč kola 

Svit zvládol ďalší kľúčový duel základnej časti, po ktorom si zabezpečil výhodu domáceho prostredia vo štvrťfinále play off. Domáci triumf nad Žilinou režíroval vo veľkej miere Andrew Guillory. Americký rozohrávač zaznamenal 19 bodov, doskočil štyri lopty, rozdal 11 asistencií a tiež mal dva zisky. To všetko mu vynieslo užitočnosť 28. Nový tréner Interu Aramis Naglič "odomkol" potenciál Lee Skinnera, ktorým sa prezentoval v neďalekých Čechách. Hráč "žlto-čiernych" totiž pridal ďalší pôsobivý výkon - 19 bodov, 7 doskokov, 6 asistencií a najvyššia hodnota plus/mínus bodov spomedzi tímu - +30. Komárno sa snažil potiahnuť k výhre skúsený pivot Nenad Delič, no ani jeho 24 bodov, 6 doskokov a 2 zisky nestačili v konečnom meraní na úspech proti Leviciam. 

 

Slovenský hráč kola

Nielen Lee Skinner, ale aj Michael Fusek výrazne ožil pod novým kormidelníkom Interu. Slovenský reprezentant sa opäť ocitol v základnej zostave, za niečo vyše 21 minút mu štatistéri zapísali 16 bodov, 8 doskokov, 2 asistencie a 2 bloky. V žilinskom drese podáva stabilne dobré výkony Jakub Merešš, vo Svite sa prezentoval 15 bodmi, 11 doskokmi, 4 asistenciami a 2 ziskmi. V hornonitrianskom derby zaujal prievidzský krídelník Richard Körner, autor 16 bodov, 3 doskokov a 7 asistencií.  

 

Šiesty hráč kola

V Komárne sa po zranení ešte len rozbiehal, ale v Iskra aréne už naplno predviedol, prečo druhou sezónou patrí k ligovej špičke. Reč je samozrejme o Sašovi Avramovičovi. Rozohrávač Svitu sa veľkou mierou podieľal na dvoch bodoch svojho tímu, v zápase so Žilinou dal 22 bodov a pridal aj tri doskoky. Za Handlovú naskočil z lavičky K.C. Ross-Miller, ale ani jeho 17 bodov a 4 asistencie nestačili na prelomenie čakania na výhru proti Prievidzi. Na Interi odviedol dobrú prácu z lavičky Goran Bulatovič, proti Lučencu sa prezentoval 3 bodmi, 2 doskokmi, 8 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Strelec kola 

Strelecky to v 30. kole najviac pálilo Nenadovi Deličovi z Komárna, proti Leviciam sa uviedol 24 bodmi.

 

Ideálna päťka kola 

Dva kluby si rezervovali takmer celú ideálnu päťku 30. kola. Za Inter sa do nej prepracoval Michael Fusek a Lee Skinner, Svit reprezentuje dvojica Andrew Guillory a Saša Avramovič. Zostavu dopĺňa krídelník Prievidze Richard Körner.

Foto: Lukáš Droppan