• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Jedna séria sa skončila, dve rozhodne až piaty zápas. Komu patrili štvrté štvrťfinálové zápasy?

 

Zahraničný hráč kola

Handlová si vo veľkom štýle vynútila piate meranie síl v sérii s Levicami. V domácom prostredí potiahol "Baník" k víťazstvu americký rozohrávač K.C. Ross-Miller, proti úradujúcemu majstrovi a víťazovi Slovenského pohára sa prezentoval 32 bodmi, 7 doskokmi, 6 asistenciami a 6 plusovými faulami. Aj Komárnu sa podarilo rovnaký počin, pred svojim publikom zvíťazili nad Prievidzou. Svoje skúsenosti preukázal pivot Nenad Delič, autor 14 bodov, 9 doskokov, 2 ziskov a 3 blokov. Svit nasmeroval do vytúženého semifinále DeAndre Davis, v Žiline zaznamenal 25 bodov, 9 doskokov, 2 asistencie a 2 zisky. 

 

Slovenský hráč kola

Handlovské "double" zavŕšil Jakub Petráš, k cennej výhre dopomohol 14 bodmi a 8 doskokmi. Pod košom sa mu snažil na levickej strane konkurovať Boris Bojanovský, napokon z toho bolo 10 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie. Žilinu nepotiahol k predĺženiu série ani dobrý výkon Olivera Tota, proti Svitu mu štatistéri zapísali 14 bodov, 2 doskoky, 4 asistencie a 3 zisky. 

 

Šiesty hráč kola

Režíroval rozprávkový obrat Prievidze, no šťastný koniec z toho na juhu Slovenska nebol. Reč je o Stacy Davisovi, americký krídelník sa ukázal 22 bodmi, 10 doskokmi, 2 asistenciami a 8 plusovými faulami. Nespokojný mohol byť aj rozohrávač Žiliny Vuk Djordjevič, jeho družstvo totiž ukončilo sezónu po domácej prehre so Svitom. Srbský basketbalista zaznamenal 21 bodov a 2 asistencie. Čoraz lepšie výkony predvádza playmaker Handlovej Vuk Malidžan, tentoraz mal na výhre proti Leviciam podiel v podobe 7 bodov, 7 doskokov a 3 ziskov. 

 

Strelec kola

S 32 bodmi sa jednoznačne najlepším strelcom 4. zápasov štvrťfinále stal rozohrávač Handlovej K.C. Ross-Miller.

 

Ideálna päťka kola

Do ideálnej päťky by sme navolili K.C. Ross-Millera a Filipa Haladu z Handlovej, Sašu Avramoviča a DeAndre Davisa zo Svitu a Nenada Deliča z Komárna. 

Foto: Lukáš Droppan