• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Ligový kolotoč Slovenskej basketbalovej ligy sa vracia do svojho plnohodnotného rytmu. Kto sa objavil v našom tradičnom výbere?

 

Zahraničný hráč kola 

Hlavné kategórie majú identické zloženie, ako tomu bolo v 12. kolo. Pozrieme sa teda najskôr na zahraničnú časť, v ktorej zopakoval svoj triumf pivot Handlovej Aleksandar Radukič. Baník aj s jeho výraznou pomocou uspel po dlhej dobe v tradičnom hornonitrianskom derby proti Prievidzi. Vyjadrené číslami - 29 bodov, 9 doskokov, 2 asistencie, 9 plusových faulov (100% úspešnosť trestných hodov) a užitočnosť 35. Lučenec potiahol na ceste za ďalším domácim víťazstvom rozohrávač Mike Caffey, proti Žiline sa prezentoval 18 bodmi, 5 doskokmi a 6 asistenciami. Žiaľ, výkon pivota Komárna Austina Williamsa nestačil na úspech proti Interu Bratislava. Američan však pridal na svoje konto 20 bodov a 15 doskokov, čo rozhodne stojí za pozornosť. 

 

Slovenský hráč kola

Medzi Slovákmi opäť vynikol center Levíc Viktor Juríček. Proti svojmu bývalému klubu zo Spišskej Novej Vsi to nemal jednoduché, keďže v dôsledku absencie jeho podkošového kolegu Borisa Bojanovského, na ňom bola výraznejšia zodpovednosť. Slovenský reprezentant sa však s ňou popasoval nad očakávania, dôkazom toho je 30 bodov a 10 doskokov v jeho podaní. Výrazne mu sekundoval jeho spoluhráč Šimon Krajčovič, proti Spišiakom dokonca koketoval s triple-double, ale napokon sa musel uspokojiť "len" s 13 bodmi, 8 doskokmi, 9 asistenciami a 2 ziskmi. V Komárne zahral opäť dobre pivot Interu Bratislava Michal Baťka, autor 10 bodov, 7 doskokov a 3 asistencií. 

 

Šiesty hráč kola 

Vydarený zápas si po dlhšom čase zaknihoval krídelník bratislavského Interu Wes Alcegaire, na juhu Slovenska mu štatistéri za necelých 24 minút zapísali 20 bodov, 4 doskoky a 4 asistencie. Navyše mal spomedzi svojho tímu najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov - +21. Handlovú nasmieroval k zisku ďalších dvoch bodov do tabuľky rozohrávač Stefan Mitrovič, proti Prievidzu z toho bolo 18 bodov a 3 asistencie. Vynikajúcu efektivitu predviedol pivot Lučenec Konstantin Anikienko, za 15 minút zaznamenal 13 bodov a 7 doskokov. 

 

Strelec kola

Viktor Juríček sa s 30 bodmi stal najlepším strelcom 14. kola Slovenskej basketbalovej ligy. 

 

Ideálna päťka kola

Do ideálnej päťky 14. kola sa dostali zaujímavé mená. Premiérovo je tu Wes Alcegaire z Interu Bratislava, nechýbajú stálice ako Mike Caffey z Lučenca a Aleksandar Radukič z Handlovej. Zostavu dopĺňa dvojica Viktor Juríček a Šimon Krajčovič z Levíc. 

Foto: Lukáš Droppan