• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Prvá polovica základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy je už oficiálne minulosťou, uzatvorila ju dohrávka 13. kola. Komu sa podarilo prepracovať do nášho tradičného výberu?

 

Zahraničný hráč kola 

Spišská Nová Ves si po veľmi dlhej dobe mohla užiť triumf vo východniarskom derby proti Svitu. Najvýraznejší podiel mal na tom rozohrávač Eric Nottage, americký basketbalista mal dokonca našliapnuté k triple-double, no napokon mu muselo "stačiť" 27 bodov, 10 doskokov, 8 asistencií, celková užitočnosť 41 a vynikajúci pocit víťazstva. Hra Levíc pod košom sa môže už tradične oprieť o prínos Marka Peroviča, dokázal to aj pri výhre v Žiline, kde mal na svojom konte 24 bodov a 4 doskoky. Úradoval aj "Peak hráč mesiaca november" Aleksandar Radukič, autor 20 bodov, 6 doskokov a 3 asistencií pri domácom víťazstve nad Lučencom. 

 

Slovenský hráč kola 

Ešte viac vynikol jeho spoluhráč Tomáš Mrvíš. Krídelníkovi Baníku zapísali štatistéri 12 bodov, 6 doskokov, 8 asistencií a 5 ziskov. Levickú rozohrávku umne a s prehľadom dirigoval Šimon Krajčovič, autor 8 bodov, 4 doskokov a 12 asistencií v zápase so Žilinou. Inter Bratislava sa pri svojom víťazstve nad Prievidzou mohol oprieť o Mária Ihringa. Talentovaný rozohrávač sa podieľal na zisku dvoch bodov 19 bodmi, 3 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Šiesty hráč kola 

Playmaker Iskry Svit Saša Avramovič síce nastupuje v tejto sezóne z lavičky, ale to neznamená, že nie je permanentnou hrozbou pre súperovu obranu. Tentoraz však ani jeho 21 bodov, 8 doskokov, 2 asistencie a 9 plusových faulov nestačilo na to, aby jeho družstvo uspelo proti Spišskej Novej Vsi. Podobný osud mal aj výkon rozohrávača Žiliny T.J. Sappa, pri prehre s Levicami zaujal 20 bodmi a 5 doskokmi. Víťazstvo si však užil rozohrávač Handlovej Stefan Mitrovič, proti Lučenci mal na svojom konte 17 bodov, 2 doskoky, 5 asistencií a 2 zisky. 

 

Strelec kola 

V 13. kole SBL-ky stačilo na streleckú korunku 27 bodov, presne toľko ich mal na svojom konte Eric Nottage zo Spišskej Novej Vsi.

 

Ideálna päťka kola

V ideálnej zostave 13. kola majú zhodne po dvoch zástupcov Handlová a Levice. Baník reprezentuje Tomáš Mrviš a Aleksandar Radukič, Patriotov dvojica Šimon Krajčovič a Marko Perovič. Päťku uzatvára rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage

Foto: Lukáš Droppan