• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Tretia štvrtina základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy je uzatvorená. Kto sa prepacoval do nášho tradičného výberu v 27. kole?

 

Zahraničný hráč kola 

Po dlhšej prestávke dal opäť o sebe výrazne vedieť pivot Handlovej Aleksandar Radukič. Tímové výkony Baníka nie sú v týchto dňoch ideálne, čo sa potvrdilo aj v Spišskej Novej Vsi. Bosniak sa však prezentoval vo výbornom svetle, na svojom konte mal 21 bodov, 19 doskokov a 2 asistencie. Hráčovi Komárna Milesovi Bowmanovi jr. tak uchmatol tretí triumf v rade v tejto kategórii, Američan podal na palubovke Žiliny ďalší vynikajúci výkon, ale ani jeho 25 bodov, 8 doskokov a 2 asistencie nestačili na úspech. Spolu s ním úradoval v drese "obuvníkov" Jorden Duffy, tomu svietilo v štatistikách 23 bodov, 3 doskoky, 2 asistencie a 4 zisky. 

 

Slovenský hráč kola 

Levice zvládli aj s podporou slovenských hráčov bitku o druhé miesto s Lučencom. Pivoti Patriotov patrili k ťahúňom svojho tímu. Viktorovi Juríčkovi svietilo po zápase na tabuli 20 bodov, k tomu pridal ešte 5 doskokov. Jeho kolega Boris Bojanovský mal 7 bodov, rovnaký počet bodov doskokov a ešte aj tri bloky. Ďalšie dobré stretnutie pridal do svojej zbierky rozohrávač Žiliny Róbert Rožánek, proti Komárnu z toho bolo 23 bodov, 3 doskoky a 5 asistencií. 

 

Šiesty hráč kola 

Pre obranu Prievidze bol opäť nezastaviteľný, sám pri tom bol pre útok Iskry Svit mimoriadne dôležitý. Saša Avramovič opäť raz potvrdil svoje kvality, k dôležitej výhre svojho tímu dopomohol 28 bodmi, 7 doskokmi a 2 asistenciami. Tradične kvalitný prínos odviedol žilinskému trénerovi DeAndre Dickson, proti Komárnu mu štatistéri zapísali 17 bodov, 5 doskokov a 2 zisky. S družstvom Lučenca sa postupne zžíva nová posila Russell Woods, v Leviciach mala 15 bodov, 5 doskokov a 2 zisky. 

 

Strelec kola

Najlepšie to v 27. kole SBL pálilo rozohrávačovi Svitu Sašovi Avramovičovi, doma proti Prievidzi zaznamenal 28 bodov. 

 

Ideálna päťka kola

Do ideálnej päťky 27. kola sa prepracoval Saša Avramovič z Iskry Svit, Róbert Rožánek zo Žiliny, Miles Bowman jr. z Komárna, Viktor Juríček z Levíc a Aleksandar Radukič z Handlovej. 

Foto: Lukáš Droppan