• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Dianie v Slovenskej basketbalovej lige sa opäť vracia do svojho tradičného kolobehu, chýbať preto nemôže ani hodnotenie najlepších výkonov po kole. Komu sa teda najviac darilo v 29. kole?

 

Zahraničný hráč kola 

V druhom kole po sebe bol hrdinom Iskry Svit Phil Carr. Americký krídelník tentoraz hviezdil na palubovke Handlovej, kde sa postaral o víťazstvo svojho tímu po dvojnásobnom predĺžení. Carr nezliezol z palubovky, celkovo teda odohral 50 minút, v štatistikách mu napokon svietilo 29 bodov, 8 doskokov, 3 asistencie, 2 bloky a celková užitočnosť 36. Hlavne v predĺžení zaznamenal dôležité body, vrátane víťaznej strely jednu sekundu pred koncom dvojnásobného predĺženia. V drese Spišskej Novej Vsi úradoval Evan Maxwell. Hráč "Novovešťanov" dokonale využili oslabený priestor Komárna pod košom, na hladkom triumfe mal podiel v podobe 34 bodov, 18 doskokov a 3 blokov. To všetko stihol za necelých 26 minút. O sebe dal opäť vedieť aj dvojnásobný MVP a krídelník Prievidze Ibrahim Durmo. V repríze finále Slovenského pohára zaznamenal proti Lučencu 16 bodov, 13 doskokov a 6 asistencií. 

 

Slovenský hráč kola 

Zatiaľ najvydarenejší zápas v drese BC si zaknihoval rozohrávač Matej Majerčák. Zodpovedne sa postavil k úlohe, ktorú od neho tréner Krunoslav Krajnovič očakával. Proti Lučencu mal na svojom konte 12 bodov, 2 doskoky, 5 asistencií a 3 zisky. Rozohrávku Spišskej Novej Vsi umne dirigoval Vladimír Nemčok, autor 15 bodov, 3 doskokov, 6 asistencií a 3 ziskov. Inter Bratislava sa opäť mohol spoľahnúť na prínos Michala Baťku, skúsený pivot mal proti Leviciam 11 bodov, 6 doskokov a 4 asistencie. 

 

Šiesty hráč kola 

Z lavičky sa opäť vytiahol rozohrávač Iskry Svit Saša Avramovič. Skúsený playmaker pomohol k mimoriadne cennej výhre 20 bodmi, 3 asistenciami a 7 plusovými faulami. Vydarený, no neúspešný debut má za sebou v drese Handlovej Miles Bowman jr. "Mr. double-double" nezostal nič dĺžny svojej povesti, v štatistikách mal 15 bodov, 12 doskokov a 4 zisky. Veľmi kľúčový prínos predviedol na strane Interu Kenney Funderburk, proti Leviciam zaznamenal 13 bodov, 2 doskoky a rovnaký počet asistencií. 

 

Strelec kola 

Jednoznačne najlepšie to pálilo v 29. kole hráčovi Spišskej Novej Vsi Evanovi Maxwellovi, proti Komárnu mal na svojom konte 34 bodov. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej zostavy 29. kola sa dostali dvaja zástupcovia Prievidze - Matej Majerčák a Ibrahim Durmo, tiež aj z Iskry Svit - Phil Carr so Sašom Avramovičom. Zostavu dopĺňa zástupca Spišskej Novej Vsi Evan Maxwell

Foto: Lukáš Droppan