• 1.

  LUC Lučenec
  4-1 9
 • 2.

  LEV Patrioti
  4-1 9
 • 3.

  HAN Handlová
  3-2 8
 • 4.

  SNV Rytieri
  3-2 8
 • 5.

  SVT Svit
  2-3 7
 • 6.

  INT Inter
  2-3 7
 • 7.

  KMR Komárno
  2-3 7
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-5 5

6. kolo SBL bolo v znamení basketbalového maratónu a nebola v ňom núdza ani o zaujímavé výkony. Komu sa ušlo miesto v našom tradičnom výbere?

Najlepší zahraničný hráč kola 

Na Pasienkoch sa z pohľadu individuálnej kvality bolo na oboch stranách na čo pozerať. Svit síce nedosiahol na triumf v hlavnom meste, ale obrana súpera mala veľké problémy s jedným z ich hráčov. "Podtatrancov" sa snažil držať v hre De'Sean Parsons, americký krídelník si do štatistík zapísal 30 bodov (pri 78% úspešnosti streľby z poľa), 11 doskokov, 2 asistencie, 3 zisky a až 11 plusových faulov. Celkovo sa jeho index užitočnosti vyšplhal na hodnotu 37. Na víťaznej strane úradoval Argentínčan Lautaro Lopez. Rozohrávač Interu dopomohol k výhre 20 bodmi, 9 doskokmi, 8 asistenciami a 3 ziskmi. Navyše mal v rámci zápasu aj najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov - +20. 

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Na prvé tohtosezónne triple-double stále čakáme, v Leviciach sa k nemu výrazne priblížil Šimon Krajčovič. Playmaker Patriotov odohral proti Handlovej vynikajúci duel, dôkazom toho je 17 bodov, 10 doskokov, 7 asistencií a 3 zisky na jeho konte. Nielen index užitočnosti na hodnote 30, ale jeho výkon prispel aj k dôležitému víťazstvu tímu. Na Pasienkoch potiahol mladý kolektív Interu Richard Körner. Skúsený reprezentant sa podieľal na triumfe 20 bodmi, 8 doskokmi, 3 asistenciami a 9 plusovými faulami. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Na ihrisku to vyzeralo, že nebehá 16-ročný chalan, ale ostrieľaný snajper. Mimoriadne sebavedomie, dobrá streľba, to všetko zdobilo v dueli so Svitom, jedného z odchovancov Interu Timoteja Malovca. Aký bol rezultát? Za 20 minút mu svietilo v štatistikách 12 bodov (5/4 streľba za tri body), 2 doskoky a 4 asistencie. Dobrý prínos z lavičky priniesol aj Tomáš Mrviš, krídelník Spišiakov mal na svojom konte v zápase s Prievidzou 11 bodov, 4 doskoky a 5 asistencií. 

 

Ideálna päťka kola

Do ideálnej päťky 6. kola sa podľa očakávania dostali De'Sean Parsons zo Svitu a Šimon Krajčovič z Levíc. Zostávajúce miesta si vybojovali Lautaro Lopez z Interu Bratislava, Milan Nikolič zo Spišských Rytierov a Miha Vašl z Prievidze. 

Foto: Lukáš Droppan