• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-10 34
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  7-16 30

Aj v 8. kole Slovenskej basketbalovej ligy sa bolo na čo pozerať. Kto teda najviac zaujal v našom tradičnom výbere?

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Dalo by sa povedať, že lepší scenár by nenapísala ani samotná Prievidza. Ďalšie víťazstvo po dramatickom rozuzlení a hrdinom zápasu bol hráč, ktorý obliekal kedysi dres svoj sobotňajšieho súpera. Slovinský snajper Miha Vašl si vybral svoje najlepšie momenty na záver, vrátane rozhodujúcej trojky. Krídelník BC zakončil napokon zápas s 22 bodmi, 8 doskokmi a 5 asistenciami na svojom konte. Pod Tatrami režíroval víťazstvo Lučenca James Murray-Boyles, americký krídelník dopomohol k ukončeniu čakania na víťazstvo 27 bodmi, 4 doskokmi, 2 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Na hornej Nitre vytiahli viacerí basketbalisti pozoruhodné výkony. V levickom drese úradoval pod košmi Boris Bojanovský, no ani jeho 16 bodov a 13 doskokov nestačilo v konečnom dôsledku na víťazstvo Patriotov. Už tradičným ťahúňom Prievidze je totiž Matej Majerčák, tentoraz mu svietilo v štatistikách 16 bodov, 3 doskoky a 8 asistencií.

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Široká rotácia a tímové poňatie hry sú jednou zo silných zbraní Spišských Rytierov. Proti Interu Bratislava dostali priestor všetci hráči, z lavičky sa najlepšie chopil svojej šance Michal Čekovský. Reprezentačný center stihol za niečo vyše 22 minút dať 10 bodov, doskočiť 12 lôpt a pridať 2 zisky. O stabilný prínos z lavičky sa v Lučenci stará Mike Holloway jr. Američan pomohol k víťazstvu nad Svitom 10 bodmi, 5 doskokmi a 2 ziskmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej zostavy 8. kola sa prirodzene dostali Miha Vašl z Prievidze a Boris Bojanovský z Levíc. Lučenec má až dvojité zastúpenie, konkrétne Dominiqua Hawkinsa a Jamesa Murrayho-Boylesa. Päťku uzatvára Saša Avramovič zo Svitu. 

Foto: Lukáš Droppan