• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

V predohrávanom 16. kole to najviac išlo slovenským basketbalistom. Kto sa napokon objavil v našom tradičnom výbere?

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

V druhom polčase to zobral na seba a vo veľkej miere sa postaral o víťazstvo svojho družstva. Spišiaci to s Handlovou nemali jednoduché, no vo svojich radách mali Delana Spencera. Americký rozohrávač sa vytiahol svojim najlepším výkonom v tejto sezóne, duel napokon zakončil s 27 bodmi, 3 doskokmi, 4 asistenciami, 2 ziskmi a celkovou užitočnosťou 28. Už tradičnou oporou Prievidze je Miha Vašl, ani slovinský krídelník však nezabránil prehre svojho tímu proti Lučencu. Malou útechou tak mohlo byť 20 bodov, 5 doskokov, 3 asistencie, 2 zisky a 8 plusových faulov na jeho konte. 

 

Najlepší slovenský hráč kola

Po dlhšej absencii a zmene klubovej príslušnosti, sa trochu hľadal, ale návrat do základnej zostavy mu evidentne pomohol. Pivot Michal Čekovský odohral najlepší duel v drese Rytierov a prihlásil sa tak do boja o reprezentačnú miestenku. Proti Handlovej zaznamenal 21 bodov, 11 doskokov, 2 asistencie a 2 bloky. V levickom drese má mimoriadne znamenitú formu rozohrávač Šimon Krajčovič, presvedčiť sa tentoraz mohla o tom obrana Interu Bratislava. Kapitán Patriotov odchádzal z hlavného mesta s víťazným pocitom, jeho 20 bodov, 7 doskokov a 8 asistencií malo výrazný dopad na hru svojho tímu. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Aj do tretice si uchmatli túto kategóriu pre seba Spišiaci. Proti svojmu bývalému klubu sa vytiahol Tomáš Mrviš, skúsenému krídelníkovi svietilo v štatistikách 7 bodov, 9 doskokov a 6 asistencií. Z rotácie Lučenca vyčnieval v dobrom Simeon Jackuliak, v Prievidzi sa prezentoval 10 bodmi, 2 doskokmi, 3 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Pozitívnou správou je, že do ideálnej päťky 16. kola sa prebojovali až 4 Slováci. Spišskí Rytieri si dokonca vybojovali trojnásobné zastúpenie, ich klub zastupuje Michal Čekovský, Tomáš Mrviš a Delano Spencer. Levické farby háji Šimon Krajčovič a zostavu uzatvára Michael Fusek z Interu Bratislava. 

Foto: Lukáš Droppan