• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Dohrávkou Levíc s Lučencom sa uzatvorilo 17. kolo. Kto v ňom najviac vyčnieval spomedzi ostatných?

Najlepší zahraničný hráč kola 

Rozohrávač Handlovej Goran Bulatovič je proste mašina na double-double, aj po 11 odohraných zápasoch si drží dvojciferné čísla v bodoch a asistenciách. Svoje umenie predviedol proti obrane Svitu, spolu so spoluhráčmi napokon vzišli z tejto konfrontácie víťazne. "Buli" po vynútenej prestávke zaznamenal 20 bodov, 5 doskokov, 12 asistencií a 8 plusových faulov. Zhrnuté, podčiarknuté, index užitočnosti ukazoval hodnotu 31, čo bolo najvyššie číslo v 17. kole. Na druhej strane mu mimoriadne zdatne sekundoval De'sean Parsons, ktorý bojoval aj za svojich absentujúcich kolegov. Na úspech na hornej Nitre však nestačilo ani jeho 29 bodov, 15 doskokov, 4 asistencie a 4 zisky. 

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Aj Lučenec sa po prestávke vrátil s výhrou a mimoriadne dôležitou. Zápas s Interom síce nepriniesol veľký počet bodov, no jeho ústrednou postavou bol rozhodne Róbert Rožánek. Rozohrávač "Novohradčanov" mal na svojom konte 23 bodov, 4 doskoky a 3 asistencie. Hru Handlovej potiahol aj skúsený Marek Jašš, k cennému triumfu nad Svitom prispel 13 bodmi, 5 doskokmi, 2 asistenciami a 3 ziskmi. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

V priamom súboji o prvé miesto uspeli napokon Patrioti, ktorí preskočili Spišských Rytierov. Domácim zahrali aj hráči z lavičky, čo sa napokon ukázalo ako dôležité. Svoj najlepší duel v levickom drese odohral Cvetomir Černokojev. Reprezentantovi Bulharska svietilo na jeho konte 14 bodov, 13 doskokov (z toho 10 útočných) a jasne najvyšší index plus/mínus bodov v zápase - +30. Zdatným sekundantom bol Samuel Volárik, autor 11 bodov, 6 doskokov a 2 ziskov. 

 

Ideálna päťka kola 

Ideálna zostava 17. kola je mimoriadne pestrá. Zo zápasu Lučenec - Inter Bratislava sa do nej dostali Róbert Rožánek a Arnas Beručka, z duelu Handlovej so Svitom Goran Bulatovič De'sean Parsons. Päťku uzatvára Cvetomir Černokojev z Levíc. 

Foto: Lukáš Droppan