• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Máme za sebou ďalšie kolo SBL, tentoraz s poradovým číslom 19. Komu to po individuálnej stránke šlo najlepšie?

Najlepší zahraničný hráč kola 

Najlepší hráč mesiaca október De'Sean Parsons sa opäť prihlásil svojimi výkonmi na palubovke. Hráč Iskry Svit bol výrazne viditeľný pri triumfe svojho tímu nad Prievidzou. Americký basketbalista potvrdil svoju všestrannosť, keď mal na svojom konte 22 bodov, 11 doskokov, 3 asistencie a 5 ziskov. V žlto-čiernom drese naproti tomu excelentne dirigoval hru Lautaro Lopez. Argentínsky playmaker doviedol svoj tím k cennej výhre v Handlovej, sám pri tom zaznamenal 19 bodov, 8 doskokov a 7 asistencií. 

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Za Inter totiž hral aj Richard Körner, ktorý bol na hornej Nitre takmer na nezastavenie. Reprezentačné krídlo predviedlo svoj najlepší výkon v tejto sezóne, na zisku dvoch bodov sa podieľalo 28 bodmi, 6 doskokmi, 3 asistenciami a 7 plusovými faulami. Lučenec si poradil v bitke o druhé miesto so Spišskými Rytiermi, podiel mal na tom aj Róbert Rožánek. Rozohrávač "Novohradčanov" sa prezentoval 22 bodmi, 3 doskokmi, 4 asistenciami a až 9 plusovými faulami. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Tentoraz naskakoval z lavičky, no to neznížilo jeho výkon. Reč je o pivotovi Prievidze Draganovi Bjeletičovi, ktorý však v stredu večer nepomohol k výhre pod Tatrami. Basketbalista z Čiernej Hory však odviedol solídnu robotu na palubovke - 13 bodov, 10 doskokov a 2 zisky. Po dvojzápasovej stopke je späť v drese Rytierov Milan Nikolič a hneď ho bolo vidieť. V Lučenci mu po zápase svietilo v štatistikách 15 bodov, 6 doskokov a 7 ziskov. 

 

Ideálna päťka kola

Do ideálnej päťky 19. kola sa tentoraz dostali Mike Holloway jr. z Lučenca, Goran Bulatovič z Handlovej, De'Sean Parsons zo Svitu a interistické duo Lautaro LopezRichard Körner.

Foto: Lukáš Droppan