• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Basketbalový maratón 26. kola SBL priniesol viacero zaujímavých individuálnych výkonov. Kto sa dostal do nášho tradičného výberu?

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Výkony Interu Bratislava stále neprestávajú udivovať, "žlto-čierni" sú momentálne výsledkovo valec, ktorý sa ťažko zastavuje. Ich silu mohla v sobotu okúsiť Handlová a opäť z toho bola pod košom šou Michaela Fuseka. Najvyšší hráč ligy sa v priebehu niekoľkých kôl a zápasov pod taktovkou trénera Olega Meleščenka zmenil na jednu z najsilnejších zbraní bratislavského celku. Reprezentačný pivot predvádza mimoriadne produktívne a efektívne výkony, proti "baníkom" zaznamenal 28 bodov (pri streľbe 15/13 z poľa), 11 doskokov, 2 asistencie, 2 zisky a 3 bloky. To všetko mu vynieslo užitočnosť 40. V Prievidzi sa hlavne v ofenzíve mimoriadne darilo domácim, proti Svitu sa vytiahol Matej Majerčák, autor 9 bodov, 4 doskokov, 11 asistencií a 6 ziskov. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Ešte o čosi lepšie bol na tom jeho tímový kolega - Miha Vašl. Dalo by sa povedať, že slovinský rozohrávač/krídelník v službách BC koketoval aj s možnosťou "triple-double". Na cennej výhre svojho tímu mal podiel v podobe 19 bodov, 7 doskokov a 10 asistencií. Veľmi identický prínos mal v drese Interu Bratislava Arnas Beručka, ktorý už patrí k tradičným ťahúňom svojho kolektívu. Litovskému basketbalistovi svietilo napokon v štatistikách 18 bodov, 9 doskokov a 7 asistencií. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Druhé kolo po sebe predviedol najlepšie čísla z lavičky, zástupca Lučenca - Roydell Brown. No ani 18 bodov (100% streľba z poľa), 4 doskoky, 2 asistencie a 3 zisky v podaní Američana nestačilo na to, aby si "Novohradčania" odniesli výhru z palubovky Spišskej Novej Vsi. Na víťaznej strane pomohol svojmu družstvu Michal Baťka s 10 bodmi a 6 doskokmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej zostavy 26. kola SBL sa prebojoval Milan Nikolič zo Spišských Rytierov a po dvoch zástupcoch má Inter Bratislava - Arnasa Beručku s Michaelom Fusekom, respektíve BC Prievidza - Mateja Majerčáka s Mihom Vašlom

Foto: Lukáš Droppan