• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Ďalšou dohrávkou sa uzatvorilo ďalšie kolo. Komu to išlo najlepšie v 15. kole SBL?

Najlepší slovenský hráč kola 

Už sa stáva tradíciou, že v kategórii Slovákov sa objavuje pravidelne meno Michaela Fuseka. Pivot Interu Bratislava mimoriadne ťaží z toho, že pod trénerom Olegom Meleščenkom našiel svoje jasné miesto a rolu v tíme. Na začiatku januára si to odniesla obrana Spišských Rytierov, proti ktorej zaznamenal 11 bodov, 14 doskokov, 2 asistencie a až 5 blokov. Nemenej dôležitou súčasťou podkošového priestoru v Leviciach je Boris Bojanovský. Skúsený center sa proti Prievidzi prezentoval 12 bodmi, 9 doskokmi, 3 ziskmi a 2 blokmi. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

"Žlto-čierni" ťažia aj z mimoriadnej produkcie dvoch legionárov vo svojom družstve. Prirodzene, viac očí je na rozohrávačovi Lautarovi Lopezovi, keďže diriguje hru Interu Bratislava. Argentínčan mal proti "Novovešťanom" ďalší vydarený zápas, v štatistikách mu svietilo 25 bodov, 12 doskokov, 6 asistencií a najvyšší index v rámci 15. kola - 31. Celkovo toto kolo patrilo "veľkým hráčom", keďže solídne čísla uhral aj pivot Lučenca Konstantin Anikienko. Na dôležitej výhre nad Svitom mal podiel v podobe 12 bodov, 9 doskokov a 4 blokov. Okrem toho mal mimoriadne pozitívnu bilanciu v plus/mínus bodoch - +22.

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Ideálnym 6. hráčom medzi "pelikánmi" je Roydell Brown. Američan si po menej výraznom rozbehu do sezóny, jasne našiel svoju pozíciu na súpiske Petra Jankoviča a čoraz viac dáva o sebe vedieť. Proti Svitu opäť výrazne pomohol k priaznivému konečnému výsledku, keď dal 17 bodov a doskočil 10 lôpt. Na druhej strane sa mu snažil odpovedať rozohrávač Svitu Saša Avramovič, no ani jeho 18 bodov, 5 doskokov a 2 asistencie nestačili na úspech "medveďov". 

 

Ideálna päťka kola 

Dobrou správou je, že do ideálnej päťky 15. kola sa dostali až traja Slováci, konkrétne Boris Bojanovský so Šimonom Krajčovičom z Levíc a Michael Fusek z Interu Bratislava. Zostávajúce dve miesta zaplnil jeho tímový kolega Lautaro Lopez a Roydell Brown z Lučenca. 

Foto: Lukáš Droppan