• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Dohrávka Prievidze so Svitom úspešne uzatvorila 12. kolo SBL. Komu sa v tomto kole najviac individuálne darilo? 

Najlepší slovenský hráč kola 

So železnou istotu prevzal žezlo "double-double mašiny" pivot Interu Bratislava Michael Fusek. Už by sme opakovali slová chvály na adresu jeho výkonov, ktoré predvádza pod taktovkou trénera Olega Meleščenka. Dáme preto priestor reči čísel - 16 bodov, 14 doskokov, 4 bloky a 7 plusových faulov. To všetko zaznamenal pri triumfe jeho tímu nad Handlovou. Medzi Spišskými Rytiermi patrí k najskúsenejším, čo predvádza aj na palubovke. Pivot Michal Baťka zaznamenal v zápase s Lučencom 14 bodov, 3 doskoky, 2 asistencie a 2 bloky. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Len jedna asistencia a mohli sme tu mať druhé triple-double sezóny. Argentínsky rozohrávač v službách Interu Bratislava Lautaro Lopez sa už viackrát v ročníku priblížil k tejto výnimočnej štatistike, naposledy teda proti Handlovej. Pocit víťazstva spečatilo 26 bodov, 10 doskokov, 9 asistencií, 2 zisky, 8 plusových faulov a najvyšší index v rámci 12. kola - 33. Skvelé čísla mal na svojom konte aj playmaker Iskry Svit Daquaise Andrews. V Prievidzi sa pri víťazstve svojho tímu prezentoval 19 bodmi, 9 doskokmi, 8 asistenciami a 4 ziskmi. Nebyť 7 stratených lôpt, tak mohol byť jeho index ešte o čosi vyšší. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Proti bývalému klubu sa vždy vie vyhecovať k skvelému výkonu. Reč je o odchovancovi Prievidze Jakubovi Mokráňovi, ktorý už v prípravnom zápase mal vydarený duel proti BC. Nadviazal na to aj v ostrom zápase, dokonca na palubovke Niké arény. Mokráň si pripísal na svoje konto najlepší výkon v drese Iskry Svit, v štatistikách mu svietilo 20 bodov, 10 doskokov a 2 zisky. Už tradičnou istotou v prievidzskom drese je Grant Sitton, no tentoraz jeho 15 bodov, 4 doskoky, 2 asistencie a 2 zisky nestačili na víťazstvo. 

 

Ideálna päťka kola 

Päť miest v ideálnej zostave 12. kola si rozdelili tri kluby. Spišských Rytierov reprezentuje Marko Stevanovič, po dvoch hráčoch má Inter Bratislava - Michaela Fuseka s Lautarom Lopezom a Iskra Svit - Daquaisa Andrewsa s Jakubom Mokráňom

Foto: Lukáš Droppan