• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

23. kolo prinieslo viaceré dosť jednoznačné výsledky, ale aj prekvapenia. Kto sa dostal do nášho tradičného výberu najlepších individuálnych výkonov?

Najlepší slovenský hráč kola 

Handlová si v rámci vianočných sviatkov zaknihovala cenný skalp, keď zdolala lídra súťaže - Spišských Rytierov. Úspech to bol o to cennejší, keďže trénerovi Danilovi Rakočevičovi chýbal Goran Bulatovič. Na rozohrávke ho však ideálne zastúpil Dalibor Hlivák, so 16 bodmi a 12 asistenciami mal výrazný podiel na triumfe. Patrioti zakopli doma s Interom Bratislava, nič na tom nezmenilo ani 27 bodov a 8 doskokov v podaní Viktora Juríčka. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Bol to taký strelecký koncert, aký si SBL-ka už dávno nepamätá. Ako sa hovorí, trafil by aj zo šatne. James Murray-Boyles v službách Lučenca predviedol, aké je to, keď je hráč "on fire". Pri jednoznačnom triumfe nad Prievidzou zaznamenal 30 bodov, pri čom minul len jeden pokus z poľa. Okrem toho pridal na svoje konto aj 6 doskokov, čím sa postaral o najvyšší index 23. kola - 34. Ďalší mimoriadne hodnotný výkon si na svoje konto pripísal krídelník Interu Bratislava Arnas Beručka. Litovský snajper žiaril v Leviciach, štatistéri mu zapísali napokon 27 bodov, 8 doskokov, 6 asistencií a 2 zisky. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Handlová sa pri svojom triumfe nad Rytiermi mohla oprieť aj o kvalitnú podporu z lavičky. V tomto smere najviac vynikal Dušan Vicentič, autor 12 bodov, 9 doskokov, 3 asistencií a 2 ziskov. To všetko stihol za necelých 21 minút na palubovke. Inter zaskočil Patriotov na ich palubovke, vydarený duel v tomto smere odohral Maurizio Galata. Na svojom konte mal 14 bodov, 6 doskokov a 4 zisky. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej zostavy 23. kola SBL sa dostal James Murray-Boyles z Lučenca, handlovské duo Aleksandar ZečevičDaliborom Hlivákom a interistická dvojica Lautaro Lopez, Arnas Beručka.

Foto: Lukáš Droppan