• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

 V 32. kole Niké SBL sa z pohľadu individuálnych výkonov bolo na čo pozerať. Kto sa dostal do nášho tradičného výberu?

Najlepší slovenský hráč kola

Rozohrávač Patriotov Šimon Krajčovič si preniesol svoju reprezentačnú fazónu aj na ligovú scénu, opäť sa totiž vytiahol v zápase s Lučencom. Dvojnásobné predĺženie, s víťaznou bodkou a výraznou pečaťou hráča Levíc, asi tak by bolo možné charakterizovať jeho výkon. Krajčovič si totiž zaknihoval svoje druhé triple-double sezóny, 28 bodov, 10 doskokov, 12 asistencií, 4 zisky a 8 plusových faulov priniesli najvyšší index v 32. kole - 37. V Prievidzi "žral" palubovku v hornonitrianskom derby Matej Majerčák. Rozohrávač BC mal jeden z lepších večerov, o čom svedčí aj fakt, že jeho tím vyhral dôležitý duel s Handlovou. Reprezentant Slovenska mal na ňom podiel v podobe 26 bodov, 3 doskokov, 7 asistencií a 8 plusových faulov. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Po krátkej odmlke dal opäť o sebe výrazne vedieť krídelník Svitu De'Sean Parsons. Vo východniarskom derby so Spišskými Rytiermi bol Američan opäť na nezastavenie, čo napokon prinieslo aj cenný triumf. Parsonsovi svietilo v štatistikách 24 bodov, 14 doskokov, 5 asistencií a 2 zisky. Mimoriadne produktívny večer mal tiež prievidzský Grant Sitton. Skúsené krídlo si proti Handlovej riadne zastrieľalo, napokon bolo autorom 26 bodov (7 úspešných pokusov za tri body), 6 doskokov, 2 asistencií a 2 blokov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Tréner Levíc Michal Madzin pravdepodobne našiel novú zbraň vo svojej rotácii, prvýkrát dal o sebe výrazne vedieť Tre'darius Mccallum. Američan bol takmer neomylnou zbraňou v predĺženiach duelu s Lučencom, víťazné stretnutie zakončil so 16 bodmi a 5 doskokmi na svojom konte. Už tradičnou oporou z lavičky "pelikánov" bol Roydell Brown, no ani jeho 18 bodov, 11 doskokov, 2 asistencie a 3 zisky nestačili na úspech. Mrzieť môže hlavne 1 z 3 nepremenných trestných hodov. 

 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej zostavy 32. kola Niké SBL sa podľa očakávania dostali Šimon Krajčovič z Levíc a De'Sean Parsons zo Svitu. Za Prievidzu si nomináciu vybojovala dokonca dvojica - Matej Majerčák a Grant Sitton, záverečné miesto si vybojoval Marko Stevanovič zo Spišských Rytierov.

Foto: Lukáš Droppan