• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Dohrávkou Levíc so Svitom sa podarilo uzatvoriť 14. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Kto sa dostal v tomto kole do nášho tradičného výberu?

Najlepší slovenský hráč kola 

Matej Majerčák zvláda rolu lídra rozohrávky BC Prievidza. Ešte stále len 21-ročný playmaker vedie svoj tím do play off, aj keď pred reprezentačnou prestávkou im to nevyšlo na Pasienkoch. S Interom Bratislava neprerušili vtedajšie čakanie na víťazstvo, malou náplasťou tak môže byť kvalitný individuálny výkon - 28 bodov, 4 doskoky, 6 asistencií. V rovnakom stretnutí, ale na domácej strane opäť úradoval pod košom Michael Fusek, tentoraz mal na svojom konte 12 bodov, 13 doskokov a 5 blokov. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Ešte o čosi lepšie bol na tom v žlto-čiernom drese Lautaro Lopez, k výhre dopomohol svojím druhým triple-double sezóny. O kvalitách argentínskeho rozohrávača je už aj zbytočné sa siahodlhejšie rozpisovať, nechávame teda priestor rovno číslam - 21 bodov, 11 doskokov, 14 asistencií, 3 zisky a 8 plusových faulov. Mimoriadny štart má za sebou v drese Iskry Svit Robert Baker. Len vo svojom druhom profesionálnom stretnutí naznačil svoj enormný basketbalový potenciál, ani jeho 22 bodov, 11 doskokov, 4 zisky a 3 bloky, však nestačili na úspech v Leviciach. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Dobrú energiu z lavičky a svoj podiel na víťazstve Handlovej v Lučenci mal Dalibor Hlivák, autor 12 bodov, 4 doskokov, 3 asistencií a 6 ziskových faulov. Hrdinom zápasu Levíc so Svitom mohol byť Daquaise Andrews, ale americký rozohrávač nepremenil rozhodujúci pokus stretnutia. Takto ho môžu tešiť aspoň dobré individuálne čísla - 10 bodov, 6 doskokov, 8 asistencií. 

 

Ideálna päťka kola 

Ideálna zostava 14. kola Niké SBL je mimoriadne pestrá. Zastúpenie majú v nej oba tímy z hornej Nitry, konkrétne Matej Majerčák z Prievidze a Saša Jankovič z Handlovej. Spod Tatier si nomináciu vyslúžil Robert Baker zo Svitu a zostávajúce dve miesta patria Interu Bratislava, konkrétne Lautarovi Lopezovi a Michaelovi Fusekovi

Foto: Lukáš Droppan