• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

V 36. kole Niké Slovenskej basketbalovej ligy sa z pohľadu individuálnych výkonov bolo rozhodne na čo pozerať. Kto sa teda prepracoval do nášho tradičného výberu?

Najlepší slovenský hráč kola 

Po jednom štatisticky menej výraznom stretnutí, sa v Spišskej Novej Vsi opäť ukázal v plnej sile. Pivot Interu Bratislava Michael Fusek zase raz preukázal pod košom svoju dominanciu, keď stanovil nové tohtosezónne ligové maximum v doskokoch. Reprezentant Slovenska mal na svojom konte 13 bodov, 20 doskokov a 3 bloky, ale ani tieto čísla nestačili na triumf. Rozohrávku Rytierov totiž umne dirigoval Mário Ihring, k výhre dopomohol 16 bodmi, 3 doskokmi, 7 asistenciami a 3 ziskmi.  

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Pod Tatrami opäť úradoval v drese Iskry Svit De'Sean Parsons. Američan zase raz ukázal, prečo je v útoku takmer nezastaviteľný a prečo s ním takmer každá obrana súpera má problémy. Tentoraz si nevedeli poradiť Lučenčania, napokon ho pustili 30 bodmi, 8 doskokom, 3 asistenciám a 7 plusovým faulom. V Prievidzi odvádza pravidelne stabilne kvalitné výkony Dragan Bjeletič. Čiernohorský pivot mal výrazný podiel na cennom triumfe nad Levicami, v štatistikách mu svietilo 16 bodov a 14 doskokov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

So železnou pravidelnosťou sa "nominuje" do tejto rubriky hráč Lučenca Roydell Brown. Svoj prínos predviedol aj vo Svite, Američan bol autorom 18 bodov, 4 doskokov a 2 asistencií. Do žlto-čierneho dresu sa rýchlo etabloval Duke Shelton, proti Spišiakom mal stopercentnú streľbu. Duel zakončil s 13 bodmi a 6 doskokmi. 

 

Ideálna päťka kola

Ideálna zostava 36. kola Niké SBL je opäť raz mimoriadne pestrá. Slovenskú časť zastupuje Michael Fusek z Interu Bratislava a Mário Ihring zo Spišských Rytierov. Zo zahraničných hráčov sa do nej dostali De'Sean Parsons zo Svitu, Dragan Bjeletič z Prievidze a Dominique Hawkins z Lučenca. 

Foto: Lukáš Droppan