• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Ďalšie kolo Niké SBL, tentoraz s poradovým číslom 33 je už minulosťou. Komu sa ušlo miesto v našom tradičnom výbere?

Najlepší slovenský hráč kola 

Spišiaci mali v súboji s Lučencom nečakaného lídra. Hlavne v prvom polčase, ale aj v tom druhom držal ich nádeje na triumf Adam Antoni. Odchovanec "Novovešťanov" sa síce napokon neradoval z víťazstva, ale 24 bodov, 3 doskoky a 2 asistencie sú v jeho podaní peknou vizitkou. V drese Interu sa neuviedol len parádnym buzzer beaterom, ale aj solídnym výkonom v Handlovej. Michael Fusek si pridal do zbierky ďalšie double-double, tentoraz s 18 bodmi a 15 doskokmi. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola

De'Sean Parsons opäť úradoval, v 33. kole si to "zlízla" obrana Prievidze. Bol ústrednou postavou nielen celého duelu, ale aj koncovky, v ktorej priklonil výrazným spôsobom výhru na stranu svojho tímu. Američanovi napokon svietilo v štatistikách 16 bodov, 12 doskokov, 5 asistencií a 3 zisky. V mimoriadne kvalitnom svetle sa v rovnakom zápase prezentoval aj pivot Prievidze Dragan Bjeletič, autor 18 bodov a 18 doskokov.  

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Budeme sa opäť len opakovať, ale Roydell Brown je kľúčovou postavou lavičky Lučenca. Povestný 6. hráč v rotácii trénera Petra Jankoviča sa v dobrom svetle uviedol aj proti Spišskej Novej Vsi, na výhre mal podiel v podobe 12 bodov, 7 doskokov a 2 ziskov. Z rotácie Handlovej zaujal James Hawthorne, proti Interu dal 6 bodov, 6 doskokov a 3 zisky. 

 

Ideálna päťka kola

Aj ideálna zostava 33. kola je mimoriadne pestrá. Handlová si vybojovala až dvoch zástupcov, konkrétne Gorana Bulatoviča a Aleksandara Zečeviča. Za Prievidzu sa miesto ušlo Draganovi Bjeletičovi a prirodzene v nej nechýbajú najlepší slovenský a zahraničný hráč kola - Adam Antoni zo Spišskej Novej Vsi a De'Sean Parsons zo Svitu. 

Foto: Lukáš Droppan