• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Kolotoč dohrávok prináša na pravidelnej báze vyhlasovanie aj najlepších hráčov daného kola Niké SBL. Komu sa podarilo po 28. kole dostať do nášho tradičného výberu?

Najlepší slovenský hráč kola 

Na konci januára si Inter Bratislava bez väčších problémov poradil s Prievidzou a ako to už býva pod taktovkou Olega Meleščenka zvykom, tak opäť patril k ústredným postavám jeho tímu Michael Fusek. Pivot "žlto-čiernych" si na svoje konto pripísal 20 bodov a 13 doskokov. Levice zastavili proti Svitu šnúru prehier, na tesnom triumfe sa podieľal aj rozohrávač Šimon Krajčovič a to 13 bodmi, 5 doskokmi, 8 asistenciami, 2 ziskmi a 7 plusovými faulami. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Jasne sa usadil na čele streleckej tabuľky a užitočnosti. De'Sean Parsons z Iskry Svit si pridal do svojej, už tak bohatej zbierky, ďalší vydarený zápas. V Leviciach svietilo americkému krídelníkovi v štatistikách 30 bodov, 12 doskokov, 3 asistencie a 2 bloky. Parádne čísla ukázal proti Prievidzi rozohrávač Interu Bratislava Lautaro Lopez, autor 26 bodov, 7 doskokov, 8 asistencií a 4 zisky. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Handlová pricestovala do Lučenca v oklieštenej zostave, no aj napriek tomu bojovala o víťazstvo. To síce napokon neprišlo, malou náplasťou však môže byť solídny výkon rozohrávača Dalibora Hliváka - 12 bodov, 3 doskoky, 6 asistencií a 2 zisky. Mohol byť hrdinom svojho tímu, ale Svit prehral s Levicami najtesnejším možným rozdielom. Saša Avramovič zaznamenal v tomto stretnutí 16 bodov, 3 doskoky a 5 asistencií. 

 

Ideálna päťka kola 

Goran Bulatovič z Handlovej, James Murray-Boyles z Lučenca, De'Sean Parsons zo Svitu a duo z Interu Bratislava - Lautaro Lopez, Michael Fusek. Z týchto hráčov by bola zložená ideálna päťka 28. kola Niké SBL. 

Foto: Lukáš Droppan