• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

40. kolo Niké SBL prinieslo veľké množstvo zaujímavých individuálnych výkonov. Komu to však stačilo na miesto v našom tradičnom výbere?

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Inter doma opäť víťazne a s tradičným lídrom pod košom. Aj proti Handlovej úradoval Michael Fusek, reprezentant Slovenska mal takmer perfektnú streľbu z poľa a okrem toho rozdával vo veľkom "čapice" súperom. V štatistikách mu napokon svietilo 19 bodov, 10 doskokov, 2 asistencie a 5 blokov. Prievidza sa mohla radovať z definitívy 6. miesta a účasti v play off, na víťazstve nad Svitom po predĺžení mali podiel viacerí hráči. Jedným z nich bol rozohrávač Matej Majerčák, autor 13 bodov, 3 doskokov, 12 asistencií a 4 ziskov. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Ešte výraznejšie bolo na palubovke vidieť jeho spoluhráča, Granta Sittona. Američan predviedol proti Svitu dokonalú streleckú explóziu, 36 bodov je nové tohtosezónne maximum Niké SBL. K tomu všetkému pridal hráč Prievidze 8 doskokov a 3 asistencie. Skvostnú formu si drží v drese Spišskej Novej Vsi Marko Stevanovič, tentoraz si to "zlízla" defenzíva Lučenca. Srbský basketbalista jej nastrieľal 31 bodov a pridal ešte 8 doskokov s 3 blokmi. Na konte mal aj 9 plusových faulov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Stačí jeden zápas a môže byť prísť zlom v pozitívnom slova zmysle. To môže byť prípad aj Duka Sheltona. V žlto-čiernom drese sa zatiaľ herne hľadal, až prišiel zápas s Handlovou. Ex-hráč Lučenca v ňom predviedol svoje basketbalové kvality, na konte mal totiž 13 bodov, 12 doskokov a 2 bloky. Z lavičky Svitu potiahol družstvo Jakub Mokráň, proti Prievidzi mu svietilo v štatistických kolónkach 12 bodov, 4 doskoky a 2 zisky. 

 

Ideálna päťka kola 

Ideálna päťka 40. kola Niké SBL je zložená zo zaujímavých mien. Za Lučenec sa do nej dostal Dominique Hawkins, Inter Bratislava reprezentuje Michael Fusek a Spišská Nová Ves má zástupcu v podobe Marka Stevanoviča. Dve miesta si vybojovala Prievidza, konkrétne Matej Majerčák a Grant Sitton

Foto: Lukáš Droppan