• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Aj v play off Niké SBL budeme oceňovať najlepšie individuálne výkony, avšak s miernou zmenou. Z každého stretnutia vyberieme "muža zápasu". Kto to bol v súboji Interu s Lučencom, respektíve Svitu s Prievidzou?

 

Muž zápasu Inter Bratislava - BKM Lučenec: Lautaro Lopez

Strelecky to nebol nejako oslnivý večer v podaní argentínskeho playmakera (len 36% úspešnosť streľby), ale s veľkou bravúrou a energiou dirigoval hru Interu Bratislava. Lautaro Lopez sa bez výraznejších problémov zapol do play off módu, jeho súboje s Dominiquom Hawkinsom boli rozhodne ozdobou úvodného zápasu tejto série. Víťazne z neho vzišiel hráč "žlto-čiernych", v štatistikách mu svietilo 24 bodov, 7 doskokov, 12 asistencií a 6 plusových faulov. Prvý bod a ocenenie tak zostali na Pasienkoch, spolupráca Lopeza s Arnasom Beručkom bola veľkou zbraňou trénera Olega Meleščenka. 

 

Muž zápasu Iskra Svit - BC Prievidza: Saša Avramovič

Kapitán "medveďov" ukázal svoju nenahraditeľnú skúsenosť v kľúčových okamihoch stretnutia Svitu s Prievidzou. Predvádzal takmer neomylnú streľbu, mohol byť dokonca autorom víťazného pokusu, ktorý by priniesol Iskre vedenie v sérii. To však bol na strane hostí Grant Sitton, ktorý napokon poslal zápas do predĺženia. Aj v ňom však srbský basketbalista na palubovke úradoval, prsty mal totiž viac ako v tretine bodov svojho tímu. Avramovič zakončil duel s 21 bodmi, 3 doskokmi, 7 asistenciami a 7 plusovými faulami. To všetko stihol za niečo vyše 25 minút, čo je však najdôležitejšie, pre Svit vybojoval prvý bod v tejto sérii. Dianie sa teraz presúva na hornú Nitru, budú z toho opäť takéto ofenzívne preteky? 

Foto: Lukáš Droppan