• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Aj v play off Niké SBL budeme oceňovať najlepšie individuálne výkony, avšak s miernou zmenou. Z každého stretnutia vyberieme "muža zápasu". Kto sa v najlepšom svetle prezentoval na úvod semifinálovej série Rytierov so Svitom, respektíve Patriotov s Interom?

Muž zápasu Spišskí Rytieri - Iskra Svit: Mário Ihring

Spišiaci mali do úvodného semifinálového dejstva so Svitom pomalší rozbeh, čo platilo hlavne o kľúčových oporách v kádri trénera Tea Hojča. Prišla však polčasová prestávka, po ktorej prišli úplne vymenení Rytieri. Počas jednej štvrtiny otočili duel na svoju stranu a následne bez výraznejších problémov dokráčali k úvodnému bodu v sérii. Najviditeľnejší v bielo-modrom drese bol rozohrávač Mário Ihring. Reprezentant Slovenska si opäť raz vychutnával basketbal, s 26 bodmi bol najlepším strelcom svojho tímu. Okrem toho mu svietilo v štatistikách 6 doskokov a rovnaký počet asistencií. Index užitočnosti 28 bol tiež najvyšší v rámci tohto stretnutia. 

 

Muž zápasu Patrioti Levice - Inter Bratislava: Henri Wade-Chatman

Levice mali oveľa sebavedomejší a dominantnejší nástup do semifinálovej série s Interom Bratislava, ako keby ani nemali žiadnu zápasovú prestávku. Po vyrovnanejšom prvom polčase, predviedli ofenzívnu kanonádu, na ktorú nemal súper adekvátnu odpoveď. Vybrať z kolektívne hrajúcich Patriotov jednu individualitu bolo náročné, ale napokon padla voľba na Henriho Wade-Chatmana. Americký rozohrávač naštartoval útočnú spúšť v tretej štvrtine, duel zakončil so 17 bodmi (najlepší strelec zápasu), 4 doskokmi, 3 asistenciami a 4 ziskmi. 

Foto: Lukáš Droppan