• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Po dlhom období sa v Niké SBL odohralo kompletné kolo, takže späť je aj vyhodnotenie najlepších individuálnych výkonov kola. Komu to išlo najlepšie v 11. kole?

 

Najlepší slovenský hráč kola

Handlová nevyužila možnosť postúpiť na tretie miesto tabuľky, proti Lučencu doma jasne prehrala. Zástavu "baníkov" a nádej na úspech sa snažil v zápase držať pivot Michal Čekovský. S 30 bodmi bol najlepším strelcom celého 11. kola Niké SBL, okrem toho pridal 7 doskokov a 2 bloky. Bola z toho užitočnosť 32, čo bola najvyššia nameraná hodnota v sobotňajších zápasoch. Na strane víťazného tímu zaujal Lukáš Bolek. Novohradské krídlo si zapísalo do štatistík 13 bodov, 5 doskokov, 7 asistencií a 3 zisky. Vo výbornej forme pokračuje v lige krídelník Levíc David Abrhám, svoju streleckú mušku preukázal aj vo Svite. Reprezentant Slovenska dopomohol k vysokému víťazstvu svojho tímu 23 bodmi, 2 doskokmi a 2 asistenciami. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola

Patrioti predviedli pod Tatrami málo vídaný trojkový festival a tiež v druhom polčase ofenzívnu kanonádu. Tú režíroval vo veľkej miere rozohrávač DaVonté Lacy. S 28 bodmi bol najlepším strelcom svojho tímu, v tretej štvrtine premenil 6 pokusov za tri body a celkovo zaznamenal za tento herný úsek 21 bodov. K svojmu bodovému nástrelu pridal ešte 4 doskoky a rovnaký počet asistencií. V Komárne našli pravdepodobne svojho herného lídra, jeho meno je Luka Gašič. Pri triumfe nad Interom Bratislava opäť preukázal svoju konzistentnosť výkonov, štatistéri mu zaznamenali 25 bodov, 7 doskokov, 2 asistencie a 3 zisky. Celá základná zostava Lučenca skončila v Handlovej s dvojciferným počtom bodov. Platí to aj o rozohrávačovi Desure Buiovi, autorovi 19 bodov, 3 doskokov, 8 asistencií a 3 ziskov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Mimoriadne vydarený a hlavne úspešný debut má za sebou v drese BKM Taylor Johns. K výhre v Handlovej dopomohol 12 bodmi, 6 doskokmi, 4 asistenciami a 3 ziskmi. Už stabilný prínos z lavičky Spišských Rytierov prináša Ivan Gavrilovič, v Prievidzi z toho bolo 16 bodov, 3 doskoky a 2 zisky. Svitu nestačilo na úspech proti Leviciam ani 21 bodov, 7 doskokov a 2 zisky Garriusa Hollomana. 

 

Ideálna päťka kola 

Najlepšími výkonmi v 11. kole sa prezentovali Desure Buie z Lučenca, Luka Gašič z Komárna, Michal Čekovský z Handlovej a dvaja hráči Levíc - DaVonté Lacy a David Abrhám

Foto: Lukáš Droppan