• 1.

  LEV Patrioti
  16-2 34
 • 2.

  KMR Komárno
  13-6 32
 • 3.

  SNV Rytieri
  10-9 29
 • 4.

  LUC Lučenec
  10-9 29
 • 5.

  INT Inter
  9-10 28
 • 6.

  HAN Handlová
  8-10 26
 • 7.

  SVT Svit
  7-11 25
 • 8.

  PDA Prievidza
  1-17 19

Uzatvorenou kapitolou už je aj 9. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Komu to išlo individuálne najlepšie?

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Michal Čekovský si asi rezervoval miesto v tejto kategórii, čo samozrejme myslíme s nadhľadom. Pivot Handlovej totiž stabilne predvádza nadpriemerné výkony, čo sa ukázalo v tomto prípade vo Svite. "Čeko" dopomohol k cennému triumfu 19 bodmi, 8 doskokmi, 3 asistenciami a 2 blokmi. Levice neuspeli proti Interu Bratislava, rozohrávač Šimon Krajčovič zakončil duel s 13 bodmi, 8 doskokmi a 7 asistenciami. Prievidza sa ešte stále nedočkala v tejto sezóne ligového víťazstva, nič na tom nezmenil ani duel s Lučencom, v ktorom zaujal Marek Jašš s 13 bodmi, 2 doskokmi a 4 ziskmi. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Legionári Interu Bratislava patria nielen k ťahúňom svojho tímu, ale aj k najlepším hráčom ligy. Táto formulka platí aj o Jure Zubacovi, ktorý to ukázal v stretnutí s Levicami. Reprezentant Bosny a Hercegoviny potiahol k výhre 24 bodmi, 10 doskokmi, 2 asistenciami a 3 ziskmi. Aktuálne najlepší hráč mesiaca november - Luka Gašič, opäť potvrdil, prečo je tak cenený v Komárne. Pri víťazstve nad Spišskými Rytiermi mu svietilo v štatistikách 24 bodov, 8 doskokov, 3 asistencie a 2 zisky. Na druhej strane ťahal oslabenú zostavu "Novovešťanov" Marko Stevanovič, autor 20 bodov, 15 doskokov a 2 blokov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Výborným úlovkom Handlovej bolo angažovanie Jamesa Kinneyho. Skúsený americký rozohrávač preukázal svoj prínos aj vo Svite, keď zaznamenal 19 bodov, 3 doskoky, 6 asistencií a 3 zisky. Tradičnou istotu v drese Spišských Rytierov je Ivan Gavrilovič, proti Komárnu zaujal 19 bodmi a 6 doskokmi. Do formy sa v drese Lučenca postupne dostáva Taylor Johns, na palubovke Prievidze sa prezentoval 10 bodmi, 9 doskokmi, 3 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Miesto v ideálnej päťke 9. kola Niké SBL si vybojovali Luka Gašič z Komárna, Desure Buie z Lučenca, Michal Čekovský z Handlovej a dvaja zástupcovia Interu Bratislava - Trevor Blondin a Jure Zubac

Foto: Lukáš Droppan